Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürYemek yapabilen dijital mutfak şefi ile tanışın!

  Yemek yapabilen dijital mutfak şefi ile tanışın!

  food-technology-gadget-genie-meal-star-trek-replicator

  Mutfakta kettle gibi küçük bir cihaz olsa, içine bir kutu yerleştirseniz ve 30 saniyede o kutu leziz bir yemeğe dönüşse? Sihir gibi değil mi? İşte bu gerçek oldu…

  Genie adlı İsrailli bir şirket, ‘kişisel şefi mutfağınıza getiriyoruz’ diyor ve 1000 dolardan satılması planlanan oldukça kompakt boyutlu bir aygıt ile pişmiş taze yemekler servis ediyor. Bunun için gereken şey ise şirketin kurutulmuş toz halindeki gıda ile doldurulmuş kutularını, geliştirilen aygıtın içine yerleştirmek ve akıllı telefon üzerinden ‘düğmeye’ basmak. Patentli teknoloji ile birlikte 30 saniyeden kısa süre içinde karşınıza lezzetli bir yemek geliyor.

  genie

  Genie’nin kontrolü mobil uygulama üzerinden gerçekleştiriliyor. Üstelik uygulama üzerinden yemek tercihleri yapıyorsunuz, ardından da komutu verdiğiniz anda işlem başlıyor. Oldukça fütüristik.

  Bir dakikadan az süre içinde lezzetli, sağlıklı ve kişiselleştirilmiş yemekler için tasarlanan bu aygıt Star Trek’teki yemek ve içecek sentezleme cihazından ilham almış. Ne düzeyde ilgi göreceği ise şimdiden merak konusu.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN