3. çeyrekte 362,9 milyon akıllı telefon satışı gerçekleşti

0

mobile-phone-791644_1280

Akıllı telefon satışlarında, geçen yılın aynı dönemine göre artışın görüldüğü ve tanınmış araştırma kuruluşu IDC kaynaklı 2016 yılı üçüncü çeyrek rakamları paylaşıldı. İşte detaylar…

Akıllı telefon ekosistemi açısından merakla beklenen bir veri daha kamuoyuyla paylaşıldı. IDC tarafından yayınlanan yeni bir araştırma sonucuna göre 2016 yılının üçüncü çeyreğine dair toplam akıllı telefon satış rakamı ile en çok satış gerçekleştiren markalar belli oldu. Buna göre ilgili dönemde 362,9 milyon akıllı telefon satıldı. Geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 1’lik artış anlamına gelen rakam dikkat çekici.

Öte yandan söz konusu araştırmada en çok satış gerçekleştiren markalar da net bir şekilde görüldü. Buna göre 2016 yılı üçüncü çeyreğinde en çok akıllı telefon satışı gerçekleştiren marka Samsung. Onu Apple ve Huawei izliyor.

Samsung ve Apple rekabeti devam ediyor

Samsung’un toplamda 72,5 milyon adet akıllı telefon sattığı belirtilirken, Apple’ın ise 45,5 milyon adet iPhone sattığı görülüyor.

3,4 ve 5. sırada Çin menşeili markalar

Geçen seneyi Apple’ın ardından en çok satan akıllı telefon üretisi olarak kapatan Huawei’nin de yerini koruduğu ön plandaki ayrıntılar arasında yer alıyor. Listenin dördüncü sırasında Oppo ve beşinci sırada bir diğer Çin merkezli şirket olan Vivo’nun olduğunu belirtelim.

Akıllı telefon dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın