256 megapiksellik kameraya sahip ilk telefon geliyor

0

‘256 megapiksel mi, şaka olmalı?’ dediğinizi duyar gibiyiz ama söz konusu inovasyona dair testlerin başladığı ortaya çıktı. İşte detaylar…

Çok yüksek çözünürlüklü kameralara sahip telefonlar artık insanlar tarafından normal karşılansa da, söz konusu 256 megapiksel olunca durumlar değişiyor.

Bu seviyede yüksek çözünürlüklü kameralara sahip telefonları ne zaman kullanmaya başlayacağımız henüz belli olmasa da, gelen haberlere göre bu telefonlardan birisi Çin’de test edilmeye başlandı.
Günlük kullandığımız telefonlarımızda böylesine yüksek çözünürlüklü kameralara ihtiyaç olup olmaması tartışılır, ancak görünen o ki bu megapiksel yarışı önümüzdeki süreçte de hız kesmeden devam edecek.

Peki bu telefon hangi markaya ait?

Konuyla alakalı internete düşen fotoğrafa baktığımızda 256 MP çözünürlüğe sahip çekim modu açıkça görülüyor. Çinli bir sayfa tarafından sızdırılan görüntünün hangi modele ait olduğu henüz açıklanmasa da, arayüze baktığımızda yüksek ihtimalle Xiaomi marka bir telefona ait olduğunu anlayabiliyoruz.

Ancak şimdilik bu duruma şüpheci yaklaşmanızı öneriyoruz, çünkü şu anda hiçbir sistem 256 megapikseli yakalayacak seviyede değil. Snapdragon 865 bile sadece 200 MP’ye ulaşabiliyor, bu da sızdırılan görüntünün veya uygulamanın kendisi üzerinde bir takım oynamalar olduğunu gösteriyor olabilir.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sizce Xiaomi piyasaya 256 megapiksellik bir telefon sürecek mi? Megapikselin artması demek illa ki görüntü kalitesinin artması anlamına da gelmiyor. Belki de bu hamle sadece isim duyurmak içindir, neden olmasın?

Cevap bırakın