240Hz yenileme hızına sahip ekranıyla Sharp AQUOS zero2

0

Yeni Sharp AQUOS zero2, 6.4 inçlik kavisli bir ekrana sahip. OLED ekranının ilginç özelliği ise 240 Hz yenileme hızı sunması.

Akıllı telefon ekranlarında bir nevi atılım yılı 2019. Teknoloji şirketlerinin katlanabilir ekran gibi farklı denemeleri, hatta cihazın tamamını saran çok daha farklı tasarımlar söz konusu. Diğer yandan inovasyona verdikleri değerle özdeşleşmiş üreticilerin teknik açıdan gelişmiş ekranlarına da sıklıkla tanıklık ediliyor. Bu kapsamda dikkat çeken şirketlerden Japonya merkezli Sharp, oldukça iddialı özelliklere sahip ekranıyla yeni AQUOS zero2 modelini duyurdu.

Sharp AQUOS zero2, 6.4 inçlik kavisli bir ekrana sahip. OLED ekranının ilginç özelliği ise 240 Hz yenileme hızı sunması. Bu form faktör, mevcut modellerin (Asus ROG Phone ll gibi) sunduğu ekran yenileme hızının yaklaşık iki katı ve bir ilk.

Öte yandan 6.4 inç gibi büyük bir ekrana sahip olmasının yanında AQUOS zero2, sadece 143 gramlık ağırlığa sahip oluşuyla da şaşırtıyor. En hafif 6 inç ve üzeri ekranlı akıllı telefonlardan biri özetle.

Ekranıyla FHD + çözünürlük sunan cihazda su damlası şeklinde tanımlanan tasarım anlayışı söz konusu. Bu tasarımla birlikte gelen 8 MP selfie kamerasının yanı sıra arka yüzünde 12 MP + 20 MP olmak üzere çift kamera sistemi sunuyor AQUOS zero2. Kameralardan birinde F / 1.7 diyafram açıklığı, diğerinde ultra geniş açı lens özellikleri ön planda. Bu sayede düşük ışıkta daha net sonuçlar ve günümüz telefonları için adeta bir standart halini alan çok daha bir geniş arka planı kadraja dahil edebilme özellikleri ilgi çekiyor.

Cevap bırakın