24.2 MP’lik ‘aynasız’ Sony Alpha 9 tanıtıldı

0

Sony-a9-100-1000x562

Sony, yeni Full Frame aynasız sistemli fotoğraf makinesi Alpha(a) 9’u, ABD’nin New York şehrinde düzenlediği etkinlikle tanıttı. Öncül Alpha serisi modellerinden çok da farklı şekilde kurgulanmadığı görülen tasarımı ve 673 gramlık ağırlığıyla elde tutuluşunda konforun öncelikli olduğu anlaşılan model, teknik anlamda birçok yetenekli argümanı bir arada sunuyor…

24.2 MP çözünürlükte fotoğraf çekimine olanak tanıyan cihaz, yeni Exmor RS CMOS sensörü sayesinde diğer Full Frame modellere göre 20 kata varan oranlarda daha yüksek hızlarda veri işleme performansı vaat ediyor. Geliştirilmiş BIONZ X görüntü işlemcisi ile saniyede 20 kare fotoğraf çekim hızı sunan yeni Sony fotoğraf makinesi, otomatik netleme ayarı kullanılarak ardışık bir şekilde 241 adet RAW formatta veya 362 adet JPEG fotoğraf çekebiliyor.

Bu yüksek performans verilerinin de aralarında bulunduğu teknik özellikleri ile beraber bu söz konusu fotoğraf makinesinin açıklanan fiyat etiketinin hakkını verdiği yorumları yapılmaya başlandı bile…

Yüksek performans

Diğer yandan 1/32.000 sn enstantane hızı, 204.800’e kadar çıkan ISO hassasiyeti, 5 eksenli görüntü sabitleyici, yüzde 100 kapsama alanına sahip elektronik vizör, şaşırtıcı bir şekilde 650 kareye kadar çekim gerçekleştirilebilmesini sağlayabilen pili ve 3 inç hareketli LCD ekran öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor.

İlk fiyat bilgileri gelmeye başladı

Otomatik netleme sistemi, 4K video kaydına imkan tanıması, çift SD kart girişi, dahili WiFi gibi özellikler de bulunduran iddialı DSLR modelinin açıklanan ABD fiyatı ise 4.499 dolar seviyesinde.

Cevap bırakın