23 yıllık efsane Blade Runner, yenilemiş haliyle geri dönüyor

0

Oyunun geliştiricisi Nightdive Studios, 1997 yılında çıkan klasik oyun Blade Runner’ın yenilenen sürümüyle geri dönmeye hazırlandığını açıkladı.

Oyun için tam zamanı dediğimiz önümüzdeki döneme ilişkin gelişmeler de merak uyandırmaya devam ediyor. Bu kapsamda daha önce System Shock ve Turok: Dinosaur Hunter gibi klasik oyunları yeniden geliştiren Nightdive Studios, Blade Runner’ı da yenilemek için Alcon Entertainment ile bir ortaklık kurdu. Blade Runner: Enhanced Edition ismini alacağı kaydedilen oyun, animasyon, ara sahneler ve karakter modellerini güncellemekle kalmayıp, geniş ekran monitörlerini de destekleyecek. Ayrıca Almanca, Fransızca, İtalyanca ve Çince dil desteği de olacak.

Nightdive CEO’su Stephen Kick, oyun deneyimini geliştirmek için KEX Engine kullandıkları ve orijinal oyunu geliştiren Westwood Studios’un vizyonunu ve hedeflerini koruduklarını belirtti. Bilindiği üzere Westwood Studios 1997 yılında yaptığı Blade Runner’ın ardından birkaç sene sonra Electronic Arts tarafından satın alınmış fakat daha sonrasında kapatılmıştı.

Oldukça iddialı…

Stephen Kick yaptığı açıklamada oyuncuların eskiye bağlı kalarak modern bir deneyim yaşayacaklarını da belirtti. Blade Runner: Enhanced Edition, bu yıl PC, PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch için gelecek.

Cevap bırakın