2021’in ilk yarısında Twitter’da en çok konuşulan espor takımı açıklandı

0

1907 Fenerbahçe, 2021’in ilk yarısında Twitter’da Türkiye’nin en çok konuşulan espor takımı oldu

2020’de oyun hakkında 2 milyardan fazla Tweet atılmıştı. 2021’de de bu muhabbet hiç aksamadan aynı hızla devam ediyor. Dünyanın dört bir yanındaki oyuncular, en son gelişmeleri ve trendleri tartışmak için Twitter’dalar.  Yeni oyun duyuruları, önemli e-spor etkinliklerinden en kritik anlar ve daha fazlası Twitter üstünde gerçekleşiyor.  Call of Duty League ve VALORANT Şampiyonlar Turu gibi E-spor ligleri ve E3 ve Summer Game Fest gibi küresel oyun etkinliklerinin de ivmesiyle, oyun ilgili atılan tweetlerde yıllık bazda geçen yıla %18 artış yaşanıyor.

2021 için Türkiye verilerine baktığımızda ise Türkiye’nin en çok konuşulan oyunu PUBG olurken, Genshin Impact ve VALORANT, PUBG’nin hemen ardından geliyor. Bununla birlikte en çok konuşulan espor takımı ise 1907 FENERBAHÇE.

Bir yandan fiziksel spor müsabakalarının geri dönüşüne tanıklık ederken, diğer yandan çevrimiçi platformda gerçekleşiyor olması sayesinde ve yılın başından bu yana açılan pek çok yeni ligle birlikte e-sporların gelişiminin pandemi sürecinde sekteye uğramadığını söyleyebiliriz. Yılın ikinci yarısında da canlı e-spor etkinliklerinin etkisini takip etmeye devam edeceğiz. Burada 2021’de şimdiye kadar hakkında en çok Tweet atılan sporcular, ligler ve takımlar da dahil Twitter’daki espor sohbeti hakkındaki bazı önemli bilgiler şöyle;

Türkiye’de en çok konuşulan espor takımları

  1. 1907 Fenerbahçe
  2. MAD Lions
  3. FNATIC
  4. G2 Esports
  5. Gambit
  6. Cloud9
  7. Astralis
  8. BIG
  9. Schalke 04 Esports
  10. Guild Esports

Cevap bırakın