2020’deki 5G’li iPhone’lara ilişkin ilginç iddia

0

Apple’ın gelecek yılki iPhone modellerinde sunulacağı belirtilen 5G desteğinin olası detayları, Japon basınında ‘şimdiden’ yer bulmaya başladı…

Çok sayıda Android cihaz üreticisi 5G özellikli akıllı telefonlarını piyasaya sunmuş durumda. Bu yönde kısa vadede birçok yeni modelin geleceği de biliniyor. Diğer yandan Apple tarafında 2019, 5G konusunda geleceğe dönük olasılıklarla geride kalıyor.

Geçtiğimiz Eylül ayında gerçekleştirilen iPhone lansmanında herhangi bir 5G’li model duyurmayan Apple’ın bombayı 2020’de patlatacağı iddia ediliyor. Bu kapsamda bazı detaylar da gündemde yer almaya başladı.

Japonya’da kamuoyuna yansıyan bazı haberlerde Apple’ın gelecek yılki iPhone modellerinde sunulacağı belirtilen 5G desteğinin olası detaylarına yer verildi. Modellerde Qualcomm’un X55 5G modeminin kullanılacağı öne sürüldü. Bu donanımın 5nm mimarisine sahip olduğu ve dünyanın en gelişmiş 5G modemi olduğu belirtiliyor.

Diğer yandan Apple’ın 2020 iPhone modellerinde esnek OLED ekran kullanacağı iddiası da söz konusu. Katlanabilir özellikte olmayan bu ekran yapısı, teknik olarak iPhone X’dan beri OLED ekran kullanan şirket açısından tüketicilere sunulacak bir başka inovasyon olabilir.

Son olarak teknoloji üreticisinin arka kamerası için 3D algılayıcı geliştirdiği de bahsedilen konular arasında. Genel itibarıyla son derece gelişmiş özelliklere sahip mevcut iPhone’ların 2020 versiyonlarında bir dizi farklılık öne çıkacak gibi.

2020 iPhone modellerine dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın