2020’de çıkacak en önemli video oyunları

0

2019 yılına Death Stranding, Sekiro ve Resident Evil 2 Remake gibi yapımlar damga vurmayı başardı. Artık 2020 yılına yaklaştığımız bu dönemde, 8. Konsol neslini sona erdirecek en büyük oyunların çıkışını beklemeye başladık. PS4 ve Xbox One gibi oyun platformlarının son büyük oyunları 2020’de bizlerle buluşacak.

Önümüzdeki yıl Aralık ayında hem PlayStation 5 hem de Xbox Series X satışa sunulacak. 9. Nesil oyun konsolları ile beraber, yepyeni duyurular ve yepyeni oyun teknolojileri ile tanışacağız. Ama birçok büyük oyun firması, henüz son sözünü söylemedi. The Witcher 3’ün geliştirici firması CD Projekt RED, ve Last of Us ile milyonların kalbini çalan Naughy Dog bu firmalardan sadece bir kısmı.

Peki, bizi hangi oyunlar bekliyor. İsterseniz vakit kaybetmeden oyunlara bir göz atalım.

The Last Of Us: Part II

İlk kez 7 yıl önce PS3’ün son oyunlarından biri olarak duyurulan The Last Of Us, bu kez PS4’ün son günlerine yetişiyor. Uncharted, Crash Bandicoot ve Jak & Dexter gibi unutulmaz oyun serilerine imza atan Naughy Dog, bu kez Joel ve Ellie’nin hikayesini bir adım öteye taşıyor.

Ellie’nin ergenlik döneminde başlayan The Last of Us macerası, onun gençlik dönemiyle devam ediyor. Oyunun kendi dünyası için son derece özel bir insan olan Ellie, sıra dışı varlığı ile kıyametin karşısındaki en büyük umutlardan biri. Onun ve Joel’in hikayesi kaldığı yerden devam ederken, bu kez oynanabilir karakter olarak Ellie tek seçenek olacak gibi görünüyor.

The Last Of Us: Part II 29 Mayıs 2020’de PlayStation 4’e özel olarak piyasaya sürülecek.

Cyberpunk 2077

Daha The Witcher 3 bile piyasaya sürülmemişken duyurulan ve uzun zamandır haber beklediğimiz Cyberpunk 2077 sonunda satışa çıkıyor. Night City’nin paralı askeri olarak bolca görev, etkileşime girecek tonla karakter ve ilgi çekici bir hikaye bizleri bekliyor.

Cyberpunk temasını en iyi işleyecek oyunlardan biri olan Cyberpunk 2077, hem oynanış fragmanları hem de firmanın geçmişteki yaptığı oyunlar sayesinde yılın en çok beklenen yapımlarından biri. Bakalım Night City’ye olan ziyaretimizde hangi anıları biriktireceğiz?

Cyberpunk 2077 16 Nisan 2020’de PC, PS4 ve Xbox One için satışa çıkacak.

DOOM Eternal

id Software’ın Bethesda tarafından satın alınmasıyla DOOM yeniden ilk dönemlerindeki aksiyon oyununa dönüşmüştü. Birkaç yıl önce satışa çıkan DOOM, hem oynanış mekanikleri, hem de Old School havasını çok iyi modernize etmesi sayesinde el üstünde tutulan bir yapım oldu.

Bu kez cehennemin kapıları açıldığında neler olacağını hepimiz biliyoruz. id Software aradan geçen onca yıldan sonra bir kez daha kendini kanıtladı ve heyecanla yeni DOOM’un satışa çıkmasını bekliyoruz.

DOOM Eternal 20 Mart 2020’de PC, PS4 ve Xbox One için satışa çıkacak.

Half-Life: Alyx

İlk Half-Life ile Half-Life 2 arasında geçen bu yeni hikaye, bu kez Gordon Freeman’a uzun zaman eşlik etmiş olan Alyx’e odaklanıyor. Combine istilasının ardından dünyada yaşananlara ışık tutacak olan Half-Life: Alyx, direnişin nasıl başladığını da bizlere gösterecek.

PC platformuna özel bir oyun olan Alyx, aynı zamanda sadece VR başlığı ile oynanabilecek. Valve’ın yeni sanal gerçeklik platformu Index’in en büyük çıkış oyunu olması bekleniyor.

Half-Life: Alyx, 2020’nin Mart ayında oyuncularla buluşacak.

Halo Infinite

Xbox oyun konsolunu bugün olduğu hale getiren Halo serisi kaldığı yerden devam ediyor. İlgi çekici hikayesi ve inanılmaz keyifli çoklu oyunculu seçenekleri sayesinde milyonların gönlünü kazanan Halo, yeni oyunu ile hem bu Xbox One, hem de Series X için çıkacak.

Halo Infinite ile bir önceki oyunda süreleri hayli kısılan Master Chief’in artık net bir dönüş yapması bekleniyor. Bakalım nasıl bir oyun bizleri karşılayacak? Halo Infinite 2020 yılının sonlarında Xbox One, Xbox Series X ve PC için satışa çıkacak.

Cevap bırakın