2019’daki Windows 10 güncellemesi için testlere başlandı

0

2019 ilk yarısında gelecek olan ‘kapsamlı’ Windows 10 güncellemesinin ilk işaretleri verilmeye başlandı. İşte detaylar…

Microsoft, Windows 10 işletim sistemi için sonraki en önemli güncellemesine yönelik testlere başladı. Windows 10 test kullanıcılarına gönderilen 19H1 güncellemesi, böylelikle uzun bir inceleme ve geliştirme dönemine girmiş oldu.

Diğer yandan şirketin 2019 ilk yarısında indirilmeye sunacağı 19H1 kod ismine sahip dev güncellemesi, birçok açıdan yeniliklerle dolu.

Söz konusu güncellemede Mixed Reality Flashlight özelliği öne çıkanlar arasında yer alıyor. Özellik sayesinde sanal gerçeklik kumandalarından kaynaklı gecikmelerin önüne geçilmesi hedefleniyor. Ayrıca ilgili özelliğin temelini oluşturan kamera aktarımı ile sanal gerçeklik oyun/uygulamalarının deneyimlenmesi esnasında gerçek dünyadan tam olarak kopulmaması sağlanıyor.

Bir diğer dikkat çekici yenilik de emoji tarafında. İşletim sistemine, Unicode 11’e eklenen en yeni emojilerle uyumlu olacak şekilde simge tasarımları dahil ediliyor. Böylelikle birçok insan, hayvani bitki, yemek figürü, çeşitli bayraklar ve süper kahramanları da içeren 157 farklı emojinin Windows 10 entegrasyonu sağlanıyor. Güncellemenin, önümüzdeki süreçte ortaya çıkacak birçok yeni özellikle kullanıcı deneyimini daha ileri aşamaya taşıması bekleniyor.

İlginizi çekebilir: Sıfırdan Windows 10 kurulumu nasıl yapılır?

Öte yandan bir sonraki Windows 10 güncellemesi olan ve kısa süre içerisinde kullanıma sunulması beklenen Microsoft Redstone 5 için de çalışmalarda sona yaklaşıldığı bilgisi paylaşılıyor.

Cevap bırakın