2018’in yeni emojileri duyuruldu

0

iOS ve Android cihazlar için 2018 yılında gelecek en yeni emojiler duyuruldu. İşte o emojiler ve öne çıkan detayları…

Unicode Consortium tarafından, Emojipedia onaylı şekilde gelen 157 yeni emojinin yer aldığı liste yayılandı ve bu emojilerle ilgili bir de video paylaşıldı. Emoji 11.0 adını alan listede yer alan 157 farklı emoji arasında birbirinden eğlenceli tasarımlar yer aldı.

Özellikle anlık mesajlaşmaları daha renkli hale getirecek olan yeni emojilerle online iletişime çeşitli nesneler, hayvanlar, çeşitli saç renklerinde insanlar dahil oluyor. iOS 12 ile kullanıma sunulacağı kaydedilen yeni emojiler, ayrıca Android 11’de yer alacak. Her iki mobil işletim sistemi için de final versiyonlarının ne zaman sunulacağı bilinmemekle beraber, yaz mevsiminden sonra söz konusu yazılım güncellemelerinin, emojilerle birlikte kullanıma sunulması bekleniyor.

Öte yandan yeni 157 emojiyle birlikte Emojipedia onaylı emoji sayısı da 2 bin 823’e yükseldi. Bununla birlikte kullanımda olan emoji sayısı, işletim sistemi versiyonları ve klavye uygulamalarının destekledikleri ile sınırlı.

Emojipedia onaylı emojileri daha yakından tanımak için haberin devamında bulunan videoyu izleyebilirsiniz. İyi seyirler dileriz…

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız.

Cevap bırakın