2018’de Bizi Bekleyen Oyunlar

0

2017 yılı biz oyuncular için tam anlamıyla dolu dolu geçti diyebiliriz. Farklı platformlarda birbirinden farklı ve eğlenceli oyunlar oynadık bu sene. Tabi önümüzdeki yıla baktığımızda ise oyun anlamında en az 2017’de olduğu gibi dolu dolu bir yıl bizleri bekliyor. Zaten bu yazımda da 2018 yılında bizi bekleyen önemli oyunlara kısaca değineceğim.

2018 öncelikle yıllardır beklediğimiz bazı oyunları karşımıza çıkaracak. Rockstar Games imzasını taşıyan ve Dutch çetesinin hikayesine odaklanacak olan Red Dead Redemption 2, şüphesiz bu konuda önü çekiyor. Firmanın tam olarak yeni nesile geliştirdiği ilk oyun olan Red Dead Redemption 2 doğal olarak grafik yapısıyla da dikkat çekecek. Özellikle yaşayan bir dünya atmosferinin ne kadar güzel gözüktüğüne daha tanıtım videolarında bile şahit olduk.

Bu yıl iyi bir çıkış yakalayan ve konsola özel çıkardığı yapımlar ile PS4 sahiplerini sevindiren Sony tarafı ise PS4’e özel oyunlar ile daha iddialı olacağa benziyor. Mart ayında çıkacak ve baba ile oğul hikayesine odaklanacak olan God of War, şüphesiz bu yıla damga vuracak oyunlardan biri olacaktır. Grafikleri ve şahane duran dövüş dinamikleri dışında oyunun atmosferinin de özlediğimiz God of War atmosferini yansıtacağını söyleyebiliriz. Bu sefer Nordic mitolojisine dalacak olan kratos’un bu yeni macerası açıkçası 2018’de en çok beklediğim oyunlar arasında başı çekiyor diyebilirim.

God of War dışında 2018 yılında çıkacağı kesinleşen Spiderman oyunuyla ise tam anlamıyla bir süper kahraman oyununun tadına bakacağız. Oyunculara mümkün olduğunca özgürlük sunacak olan Spiderman oyununda ayrıca Peter Parker’ın hayatına da değinilecek. Bu iki oyun dışında daha birçok yapıma imza atacak olan firmanın yelpazesinde Days Gone, Yakuza 6 ve Shadow of the Colossus’un yeniden yapımı gibi oyunlar da bulunmakta. Özellikle Shadow of the Colossus, yeniden yapımın nasıl olması gerektiği konusunda örnek olacağa benziyor. yapay zeka problemine değinecek olan Detroit Become Human ve tabi ki Last of Us Part 2’yi de unutmamak lazım. Özlediğimiz ikili Joel ve Ellie’ye kavuşacağımız oyunun hikayesi de en çok merak edilen noktalar arasında yer alıyor. Şimdiden onlarca teori ortaya çıkmış durumda. Her ne kadar çıkış tarihi belli olmasa da oyunun 2018 yılı içerisinde çıkma ihtimali de oldukça yüksek diyebilirim.

Far Cry serisinin 5. halkası da 2018’de karşımıza çıkacak ilk iddialı yapımlardan biri olacak. Şubat ayının sonunda evlerimize teşrif edecek olan yapımda modern zamana dönecek ve dağlar ile kaplı Montana’nın dört bir köşesini ziyaret edeceğiz. Bölge halkını Joseph Seed ve diğer üç kardeşinin elinden kurtarmaya çalışacağımız oyunda ayrıca co-op desteği de bulunacak.

Ayrıca JRPG türünün hayranlarını sevindirecek olan Ni No Kuni II: Revenant Kingdom, canavarların peşinden hep beraber koşacağımız Monster Hunter World, Kojima’sız alternatif bir gerçekliğe sürükleneceğimiz hayatta kalma oyunu Metal Gear Survive, iki arkadaşın kaçış macerası A Way Out, korsanlar çağını başlatacak olan Sea of Thieves ve Azeroth’un kaderini belirleyecek olan World of Warcraft: Battle for Azeroth oyunları da 2018’e göz kırpıyor. Tabi tüm bu oyunların yanı sıra daha sayamadığım onlarca, hatta yüzlerce oyun daha var. Daha duyursu yapılacak olan yeni Call of Duty, FIFA ya da PES gibi oyunlara ya da henüz çıkış tarihi tam olarak belli olmayan ve daha sonraki yıllara sarkacak yapımlara girmiyorum bile. Sonuçta tüm bu oyun furyasından keyifle ayrılacak olan yine biz oyuncular olacağız. Kısacası 2018 yılının, yine biz oyuncular için unutulmaz yıllardan birisi olacağını söyleyebilirim.

Cevap bırakın