2018’de 10 milyon adet Nintendo Switch satışı bekleniyor

0

nintendoOyun denince akla ilk gelen şirketlerden Nintendo, 2016 mali yılının sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı. Rakamlar, son bir senede 2 milyon 740 bin ünite Nintendo Switch satışı gerçekleştirildiğine işaret ediyor. Diğer yandan Zelda: Breath of the Wild oyunu satışlarının ise Switch satışından 20 bin adet daha fazla olduğu görülüyor. Tüm dünyada ilgi gören video oyununun 2 milyon 760 bin adetlik satışa ulaştığı kaydedildi. Bazı oyun severlerin konsolu almadan oyunu satın aldığı anlaşılıyor.

Şirketin bir diğer oyun konsolu Wii U’nun satışları ise 1 milyon 100 bin adet seviyesinde gerçekleşti. Bu durumda Nintendo toplamda 3 milyon 840 bin adede varan satışla mali yılı geride bıraktığını duyurmuş oldu.

Bununla birlikte oyun konsolu ve yazılımları şirketi, bir önceki yılın gelir ve karlılık oranlarına göre gerileme kaydetti. Gelirler yüzde 3, operasyonel karlılık ise yüzde 11 oranında düştü.

Diğer yandan Nintendo açısından 2018 beklentileri de paylaşıldı. Nintendo Switch satışlarının katlanarak devam etmesi ve toplamda da 10 milyon ünitelik satışa ulaşılması yönündeki tahminler paylaşıldı.

Oyun endüstrisinin son yıllarda gittikçe artan konsol satışları ile yükselmeye devam ettiği görülüyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız…

Cevap bırakın