2017’nin Merakla Beklenen Ürünleri

0

2017’ye hızlı bir giriş yaptığımız bu günlerde yıl boyunca konuşulması muhtemel ürünleri sizler için derledik. Sanal gerçeklikten, oyun dünyasına gezegenimizi ilgilendiren her türlü ürün bu listede…

tpcast-vive-tetherless-upgrade-kit
Kablosuz Sanal Gerçeklik
Virtual Reality yani sanal gerçeklik deneyimi sunan sistemler geçtiğimiz yıl piyasada yerini almıştı. Bambaşka bir deneyimin kapılarını aralayan bu çözümlerin temel sorunlarından biri kablo ile konsol, telefon veya bilgisayara bağlanma zorunluluğuydu. Bu da ister istemez deneyimin kalitesinde kesintiye neden oluyordu. HTC, yaptığı bir açıklama ile daha önce piyasaya sürdüğü Vive modelini geliştirdiğini duyurdu. Tpcast ismi verilen yeni cihaz kablosuz sanal gerçeklik deneyimini kullanıcı ile buluşturacak.

mario

Mario ve Pokemon İstilası
Nintendo her zaman için el konsollarında üstünlük kuran bir oyun devi olarak mobil pazardaki yatırımlarına devam edecek. iOS için çıkan Super Mario Run oyunu her ne kadar eleştiri bakımından firmayı üzmüş olsa da yıl içerisinde en az üç yeni Mario oyununu cep telefonlarında göreceğiz. Pokemon Go’nun da ilk rüzgarı dinmiş durumda. Yıl içerisinde Pokemon Go için bağımlılık yaratıcı yeni eklentilerin geleceği biliniyor.

dji_mavic_pro_mavic_7

4K Çekim Yapan Drone
Çılgınca büyüyen drone sevgisi bu sene dur durak bilmeyecek. Profesyonel ve küçük drone üretimiyle tanınan DJI firması Mavic Pro isimli modeliyle bu sene drone kategorisine damga vurabilir. Katlanabilir olması taşımayı kolaylaştırırken 4K çekim yapması onu çok ayrı bir kategoriye koyuyor. 2017 senesi içerisinde farklı markaların benzer hatta daha gelişmiş özelliklere sahip drone’larla rekabeti kızıştıracağına kesin gözüyle bakıyoruz.

fujigfx50s

Portatif Orta Format Kamera
Aynası fotoğraf makineleriyle büyük çıkış yakalayan Fuji, Full Frame kategorisini es geçerek direkt olarak nispeten daha bakir olan orta formata gözünü dikti. 51MP olan GFX 50S bu yıl içerisinde raflarda yerini alacak. Özel lensleriyle şimdiden fiyat performans canavarı olarak gözüken bu ürünü fotoğrafseverler tarafından merakla bekleniyor.

Heyecan Verici Yeni iPhone
Son birkaç modeldir beklenen çıkışı yakalayamayan Apple firması için 2017 ayrı bir anlam taşıyor. İlk iPhone’nun piyasaya çıkmasının 10. yılını kutlayacak olan Apple bu sene farklı ve özel bir model çıkaracak. Hatta ürünün isminin iPhone 8 yerine iPhone X olması da dedikodular arasında. Apple firması bu konuda açıklama yapmazken tüm analizcilerin beklentisi bu yönde. Özellikle geçtiğimiz yılı biraz “oyalanarak” geçiren Apple’ın yeni telefonu fark yaratabilir. Şu an için yeni telefona dair bilinen en önemli gerçek Sharp firmasının CEO’su Tai Jeng-wu’nun açıklamaları. Ona göre yeni iPhone modellerinden en az biri Sharp’ın üreteceği özel bir Oled ekran kullanacak.

immersit_-1500x844

Ev Sinema Sistemine Yeni Boyut
Bazı özel sinema salonlarında hareketli koltuklara rastlamışsınızdır. Sahnenin gidişatına göre hareket eden bu koltuklar artık evlerimizin parçası haline gelecek. www.immersit.com sitesine giderek evinizi lunapark ortamına çevirecek bu teknolojiye ulaşmanız mümkün. Her türlü koltukla çalışan ve televizyona kablosuz olarak bağlanan ürün sizi “yerinizden edecek.”

windows_upcomingfeatures_v08_vr_740x417

Microsoft’tan Sanatçı Dokunuşu
Windows 10’u hayatımızın bir parçası haline getirmek için var gücüyle çalışan Microsoft, bu sene çok özel bir güncelleme çıkaracak. Creator’s Update ismi verilen bu güncelleme üç boyutlu clipart’lardan 4K oyun ve sanal gerçeklik gibi birçok alanda köklü değişimlerle gelecek. Ünlü Paint programının üç boyutlu sürümüyle karşılaşacağımız bu güncelleme aynı zamanda Twitch ve YouTube gibi yayıncılar için de geliştirmeler sunacak.

solarpower

Güneşe Dönüş
İklim değişikliği ve küresel ısınma konusunda 2017 yılında Dünya çapında önlemler alınması bekleniyor. Özellikle Elon Musk’ın geliştirdiği Güneş enerjisi panelleri yaygınlaşmaya başlayacak. Dünya’nın çevre kirliliği bakımından başı çeken ülkelerinden biri Çin de kendi geliştirdiği Güneş panelleriyle yenilenebilir enerji kullanımına ağırlık verecek. Temiz ve yaşanılabilir bir Gelecek için 2017 başlangıç olabilir.

Cevap bırakın