2017’nin en yenilikçi teknoloji ürünleri

0

Geride bırakmaya hazırlandığımız 2017 yılı, teknoloji tutkunları için bereketli bir yıl olarak akıllarda kalacak. Bu yazımızda ise 2017 yılının en yenilikçi teknoloji ürünlerinin bazılarını sizler için derledik.

2017’nin en yenilikçi teknoloji ürünleri

2017 yılını geride bırakırken, teknoloji dünyasına çok sayıda dikkat çekici ürünün geldiği bir yıl oldu. 2018 yılına girmeden önce bu yıla damga vuran modellere bir bakalım.

Dell XPS 13

Dizüstü bilgisayar pazarında, Apple’ın MacBook modelleri ile belirgin bir üstünlüğü söz konusu. Windows işletim sistemli taşınabilir bilgisayar üreticileri de bu pazarda MacBook rakibi modeller üretiyor. Bunların arasında en başarılı olanların başında ise Dell XPS 13 hem tasarımı hem de teknik özellikleri ile dikkat çeken bir model oldu.

13.3 inç ekran boyutu, hafif kasası, Intel Core i7 işlemci modelleri ile öne çıkan bilgisayarın en can alıcı detayı ise bu ekran boyutunda sunduğu 4K ekran çözünürlüğü. Bu güzel ekranın dokunmatik olması da cabası!

iPhone X

2017 yılının en önemli gelişmelerinden biri de, iPhone X oldu. Apple’ın uzun süredir tasarım noktasında bir yenilik yapması bekleniyordu. Apple beklentileri boşa çıkartmadı.

2017’nin en yenilikçi teknoloji ürünleriApple’ın iPhone’un 10. yılına özel olarak ürettiği ve tasarımı ile en sıra dışı iPhone modeli olan iPhone X, yüksek satış fiyatına rağmen dünya çapında çok büyük bir ilgi gördü. Fiziksel home butonunun kaldırılmış olması, çerçevesiz tasarım ve daha pek çok özelliği ile iPhone X bu yılın büyük bombalarından biri oldu.

Tesla Roadster

Tesla’nın elektrikli tır duyurusu yapması beklenirken, Elon Musk büyük bir sürprizi de bu lansmanı sırasında dünyanın en hızlı spor arabası da tanıtıldı. Tesla Roadster, son derece şık tasarımı ile göz doldururken, sadece 1.9 saniyede 0-100 km hıza çıkabilmesi ile bu konuda rekor sahibi de olmayı başardı.

Elektrikli bir spor arabanın nasıl olabileceği sorusuna yanıt niteliği taşıyan Tesla Roadster için siparişlerin başlaması ve ilginin de bir o kadar büyük olması bu otomobilin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.

AMD Ryzen işlemcileri

2017 yılının ilk çeyreğinde AMD tarafından pazara sunulan Ryzen serisi işlemciler, hem AMD’yi şaha kaldırdı hem de bilgisayar ve donanım tutkunları için yeni bir heyecan oldu. Satışa sunulduğu her fiyat kategorisinde yüksek fiyat – performans oranı ile dikkat çeken bu işlemci ailesi, geride bırakmaya hazırlandığımız yılın yıldızlarından oldu.

Xbox One X

2017 yılında, oyun dünyasında ise dünyanın en güçlü oyun konsolu ünvanına sahip olan Xbox One X oyun konsolunun çok konuşulduğunu belirtmek lazım. Gerçek 4K ve 60 FPS oyun deneyimi sunabilecek donanıma sahip olan Xbox One X, tasarım noktasında da en şık görünen Xbox modeli olmayı başardı. Henüz gerçek 4K oyun desteği yeterli olmasa da bu modelin daha çok konuşulacağı kesin.

Cevap bırakın