2017’nin en iyi oyunları

0

2017 yılının artık sonuna geldik. Oyunla geçen bir yılı daha geride bıraktır. Birbirinden eğlenceli ve hit olan oyunlar ile geçirdiğimiz 2017 yılı, önceki yıllara kıyasla yine heyecan dolu maceraları bizlere sunmayı başardı. Bizler de bugün siz okurlarımız için 2017 yılında çıkmış olan muhteşem oyunları kısaca özetlemek, içlerinde kaçırdığınız herhangi bir oyun olmadığından emin olmak istedik.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmayalım ve sizleri 2017 yılının en iyi oyunları ile baş başa bırakalım:

1. The Legend of Zelda: Breath of the Wild ( Nintendo Switch )

Oyun dünyasının en ünlü serilerinden biri olan Zelda serisi, yine oyun dünyasının en büyük konsol üreticilerinden biri olan Nintendo ile adeta özdeşleşmiş bir firma. Her oyunu ile muhteşem satış rakamlarına ulaşan Zelda serisi genelde kemik bir Nintendo’cu kitleye hitap ediyordu. Ancak Breath of the Wild’ın mükemmel oyun mekanikleri, hem devasa, hem de devasa olduğu halde dopdolu haritası, şirin grafikleri, yapılacak yüzlerce farklı aktivitesi ve hikayesi ile adeta hayatında Nintendo konsolu görmemiş oyuncuları bile kendine aşık etmeyi başardı. 2017 yılının en iyilerinden bahsediyorsak, Breath of the Wild bu listenin kuşkusuz zirvesini oluşturuyor.

2. Super Mario Odyssey

Oyun denilince 7’den 70’e aklımıza ilk gelen isimlerden biri Mario oluyor. Oyun dünyasının ilk zirvesi sayabileceğimiz Super Mario, yıllar içerisinde gelen yeni yapımlar ile evrimleşerek karşımıza gelmeye devam etti. Super Mario Odyssey ise, Nintendo’nun yeni konsolu Switch ile birlikte adeta olmazsa olmaz oyunlardan biri haline geldi. Birçok oyuncu için Zelda ile birlikte yılın oyunu olarak görülen Super Mario Odyssey, şüphesiz listenin içerisinde olmak zorunda. Eğer Switch sahibi değilseniz, sadece Super Mario Odyssey ve The Legend of Zelda: Breath of the Wild için bile satın alabilirsiniz.

3. Divinity: Original Sin II

RPG severleri ilk oyunu ile birlikte kendisine adeta aşık eden Divinity: Original Sin, ulaştığı müthiş başarı sonrasında ikinci oyunu ile tekrar raflardaki yerini aldı. Günümüzde nadir karşılaştığımız şekilde ilk oyunun üzerine çıkmayı başaran, hem grafiksel, hem hikaye, hem de mekaniksel anlamda beklentileri fazlasıyla karşılayan Divinity: Original Sin II, kuşkusuz 2017 yılına damga vuran yapımlardan biri oldu. İlk bakışta sıra tabanlı olması dolayısı ile bazı oyuncular tarafından ön yargı ile bakılsa da, eğer bir RPG severseniz, Divinity: Original Sin II’ye kesinlikle bir şans vermelisiniz.

4. PlayerUnknown’s Battlegrounds

Kuşkusuz bu yılın en çok dikkat çeken yapımlarından biri PlayerUnknown’s Battlegrounds oldu. Battle Royale oyun mod’unun yaratıcısı tarafından geliştirilen ve kısaca PUBG adı ile bilinen yapım, 30 milyondan fazla satış rakamına ulaşarak yılın en çok satan yapımlarından biri haline gelmeyi başardı. 100 kişiyi devasa bir haritada serbest bırakıp, zaman içerisinde oynanabilir haritayı daraltan ve oyuncuları birbirileri ile çatışmaya zorlayan yapım, yıllar içerisinde satış rakamlarını ve içeriğini de arttıracak gibi gözüküyor. Eğer bu hızda büyümeye devam ederse PUBG, oyun dünyasının efsaneleri arasında kendine yer bulabilir.

5. Horizon: Zero Dawn

Sony’nin PlayStation 4’ü için özel olarak geliştirilen ve hikayesi ile hepimizi büyülemeyi başaran Horizon: Zero Dawn, yılın en iyi oyunlarından biri olmayı başardı. İnanılmaz grafikleri, oyuncuyu merak ettirmeyi başaran ve etkileyen hikayesi, karakterleri ve oynanışı ile aklımıza kazınan Horizon: Zero Dawn, satış rakamları ile de Sony’de yüzleri güldürdü. Bu yılın son aylarında bir de yeni ek pakete kavuşan Horizon: Zero Dawn, önümüzdeki yıllarda yeni bir oyun ile mutlaka karşımıza gelecektir.

Cevap bırakın