2017’nin bomba oyunları

0

2016 senesi, oyunlar açısından hem başarısız hem de başarılı bir yıl, çıkan yapımların çoğu genelde oyuncu kitlesini yarı yolda bırakırken, beklenmedik yapımcılar ise kaliteli oyunları ile beklenmedik bir başarı yakaladı. 2017 senesinde çıkacak çok oyun var, fakat biz yine de en az sayıda tuttuk ve dikkat çekenleri listeledik, işte beklediğimiz oyunlardan birkaçı:

1-) Mass Effect: Andromeda
İnişli ve çıkışlı bir seri olan Mass Effect, her oyuncusu tarafından farklı bir şekilde yorumlanıyor. Kimisi serinin son oyununu sıkıcı bulurken, kimisi ise son oyunun muhteşem bir sonu olduğunu savunuyor. Fakat serinin yeni yapımı olan Andromeda, 2016 E3’te yayınlanan fragmanı ile şüphesiz gelecek yılın en iyi yapımlarından biri olacak gibi görünüyor. Samanyolu Galaksi’sine en yakın galaksi olan Andromeda’da geçen oyun, bütün galaksiyi oyun alanımıza çevirecek. Yeni gezegenler keşfedilebilecek  ve oraları üs gibi kullanabileceğiz. Mass Effect: Andromeda’nın Mart ayında satışa sunulması bekleniyor.

mass-effect-andromeda

2-) God of War
Daha çok sürükleyici hikayesi ve QTE’leri (Quick Time Event) ile bildiğimiz God of War serisi, 2017 senesinde farklı bir oyun  türü ile karşımıza çıkacak. E3’te yayınlanan fragmanı ile daha çok açık dünya ve RPG elementleri taşıyan yapımda, yine Kratos olarak oynuyoruz, fakat bu sefer direk Tanrılar’a kafa tutmak yerine yaşamayı öğretmemiz gereken bir oğlumuz olacak. Bir önceki oyunlarındaki konu Yunan Mitolojisi ile alakalı iken, yeni oyunda tema Nors Mitolojisi olacak. Bakalım yeni God of War, serinin eski oyunları kadar rağbet görebilecek mi? Yapımın ne zaman satışa sunulacağı hakkında bir bilgi yok ama 2017 senesinde olacağı kesinleşti.

maxresdefault-1

3-) Resident Evil 7 Biohazard
Koskoca altı yapım… 1996 yılından beri, bazen iyi oyunlar, bazen ise seriyi utandıracak oyunlarla karşımıza çıktı Resident Evil. 20 seneyi aşkın bir süredir korku oyunu denilince Silent Hill ile akla gelen Resident Evil serisinin yeni oyunu olan Resident Evil 7 biohazard, 2017’de PS4 platformu için çıkacak. Capcom tarafından yayınlanan son Resident Evil 7 fragmanı ve PS4’teki oynanılabilir demosu ile ciddi bir yapımla bize geri döndüğünü kanıtlamıştı. Sonrasında açıklanan haberler ile VR desteğini de bulunduracağını öğrendiğimiz yapım, serinin hayranlarının daha da dikkatini çekti. Muhtemelen beklediğimiz oyunu bizlere uzun süreden sonra verecek gibi görünüyor Capcom. Resident Evil 7 biohazard, 24 Ocak 2017’de PS4 için satışa çıkacak.

3110880-trailer_residentevil7_gamescom_20160817site

4-)  For Honor
Chivalry: Medieval Warfare ve Mount&Blade severler için harika bir yapım olan For Honor, 2017’nin en iyi “Antik Dönem Savaş Simülatörü” olacak. Ubisoft tarafından satışa sunulacak yapımda üç farklı taraf (Samuray, Viking ve Şövalye) seçilebilir ve aralarında uzun savaşlar yapılabilir. Çevrimiçi oyunlarda 4v4 modu bulunan yapım, aynı zamanda uzun süren bir hikaye de sunacak ve bizlere tam anlamı ile “Savaş Sanatını” anlatacak. Oynanış mekanikleri, harika müzik ve görselleri ile bu tür hack’n slash tarzı oyunları sevenler için gelecek senenin en iyi yapımlarından biri olacak gibi görünüyor.

en-ucuz-for-honor-ps4-ikinci-el-alim-satim-o%cc%88n-siparis-bakirkoy-dogubank-sirkeci-beylikduzu

5-) Crash Bandicoot: Remastered
1997’den beri platform oyunları denilince akla gelen Crash Bandicoot, 2016 E3’ünde sürpriz yaparak yeni jenerasyona Remastered halinde geri döneceği, Activision tarafından belirtilmişti. İlk önce Skylanders’da oynanabilir bir karakter olarak bulunacak olan Crash, birkaç ay sonra çıkacak Remastered versiyonu ile ilk üç oyunu, günümüz grafik ve mekanikleri ile tekrar yaşatacak. Crash Bandicoot Remaster’ın çıkış tarihinin gelecek senenin Şubat ayında olacağı hakkında söylentileri var, fakat bu tamamen Activision’a kalmış bir durum.

sony-announced-ps4-remastered-versions-of-three-crash-bandicoot-games-from-the-original-playstation-console-and-an-guest-appearance-on-skylander

Cevap bırakın