2017’de yeni bir iPhone SE tanıtılmayabilir

0

iPhone SE: Hata mı başarı mı?

Apple, son dönemin dikkat çeken teknoloji şirketleri arasında. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri ile mobil cihaz ekosistemi açısından ivmeye etki ettiği de kaçınılmaz bir nokta. Bununla birlikte önde gelen mobil cihaz markasının gelecek planları da çeşitli şekillerde gündeme gelmeye devam ediyor. Bunlardan öne çıkanı ise Apple’a yönelik analizleri ile tanınan Ming-Chi Kuo kaynaklı…

Apple uzmanı analist, 2017 yılındaki iPhone modellerine ilişkin yeni bir öngörü paylaştı. Buna göre teknoloji şirketi, gelecek yıl için yeni bir iPhone SE modeli tanıtmayabilir. Bu iddianın dayanak noktasının ise iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile ilgili olduğu kaydediliyor.

Kuo’ya göre Apple, 2017 yılı ilk çeyreğinde duyurulacak bir iPhone SE modeli sonrasında güncel iPhone 7 ve 7 Plus’tan daha az gelir elde edebilir. Ayrıca pazardaki pay da gerileme gösterebilir. Bilindiği üzere 2016 Mart ayında lanse edilen ilk iPhone SE, pazarda büyük bir ses getirememiş, Apple’ın söz konusu modeli piyasaya sunarak hata yaptığı iddiaları da gündemde yer bulmuştu.

iphone-se

Öte yandan analist, Çin özelinde 2017 yılına dair bir dizi beklentisini de aktardı. 2017 ilk çeyreğinde ülkede iPhone satışlarının azalacağını, özellikle 4.7 inç ekrana yönelik talebin dikkat çekici şekilde gerileme eğiliminde oluşuna bağlı olarak iPhone 7 satış adetlerinin düşük seyirde gerçekleşebileceğini belirtiyor.

Ming-Chi Kuo’nun özellikle Çin’le ilgili olarak öngörülerinde yüksek doğruluk yakalaması, yeni tahminlerinin kamuoyu nezdinde öne çıkmasını sağlıyor. Ancak tüm bu olasılıkların birer tahmin olduğunu ifade etmek gerek. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın