2017’de Piyasaya Çıkacak Heyecan Verici Yeni Teknolojik Ürünler

0

      Yıl içinde adeta yağmur gibi gelen yeni teknolojik cihazların tanıtımı, önümüzdeki yıl içinde de artarak devam edecek. Gün geçmiyor ki bir ihtiyaca daha yenilikçi yaklaşım ile yeni bir çözüm bulunmamış olsun. Bu süreç önümüzdeki yıllarda da daha da hızlanarak devam edecek.

         Bu haftaki yazımda 2017’de tüketicinin karşısına çıkması muhtemel, heyecan verici yeni teknolojik ürünlerden bahsetmek istiyorum.

iPhone 8

         Apple’ın 2017’de önemli değişiklikler ile yeni bir iPhone modelini piyasaya süreceği bekleniyor. Muhtemel iPhone 8 modelinin, tamamen cam’dan oluşan önyüzüne sahip olacağı tahmin ediliyor. Yeni ekran boyutları ile tamamen organik LED ekran kullanacağı düşünülen Apple’ın yeni iPhone modelinde, cihazın artırılmış gerçeklik özelliğine sahip olacağı söyleniyor. Apple’ın onuncu doğum yılında piyasaya süreceği yeni modelinde, ses getirici ek özelliklerinde olacağı konuşuluyor.

Yeni iMac

      Apple, iMac konusunda son yıllarda oldukça yüksek çözünürlükte modellerini güncellemiş olsa da, özellikle yeni iMac modeli tanıtma bakımından, çokta istekli davranmadı. Önümüzdeki yıl içinde Apple’ın USB-C portu desteği bulunan güncellenmiş iMac modelleri duyuracağı konuşuluyor.

Yeni iPad’ler

      Apple’ın 2017’nin bahar aylarına doğru yeni iPad modellerinin tanıtımını yapılabileceği, bu modellerde kullanılan Apple’ın akıllı kaleminde de iyileştirmeler olacağı söyleniyor. Yeni iPad modellerinin yeni ekran boyutları ile geleceği de söylenenler arasında.

Katlanabilir Samsung Cep Telefonu

katlanabilirsamsungceptelefonu01

Resim:Kore Patent Ofisi

      Samsung yıllardır bükülebilir ekranlı cep telefonları üzerinde çalışıyor. 2017 yılı içinde bu telefonlardan örnekler görebiliriz. Samsung bükülebilir ekrana sahip bir cep telefonu konusunda patent başvurusu yapmış durumda. Patent başvurusunun yapılmış olması, bu tür bir cihazın 2017 yılı içinde piyasada olması olasılığını da artırıyor.

Samsung Galaxy S8

        Samsung, Galaxy S7’deki batarya sorunu yüzünden yaşadığı olumsuz durumu düzeltmek için, yeni amiral gemisi olacak olan Galaxy S8 ile 2017 yılına damga vurmayı planlıyor. Samsung’un serinin son ürünü olacak olan Galaxy S8’de yeni bir dijital asistan ile kullanıcılarının karşısına çıkacağı söyleniyor. SamMobile internet sitesinin verdiği bilgilere göre: Samsung Galaxy S8 cihazları, 4K ekran çözünürlüğünde, 6GB RAM ve 5.5 inçh ekran boyutlarına sahip olacak.

Google Pixel Telefonuna Güncelleme

googlepixelphone023

     Google, Pixel ve Google Pixel XL akıllı telefonlarına en az iki yıl Android güncellemesi vereceğinin sözünü verdi. Şirketin Android destek sayfasında; Pixel telefonlarına Ekim 2018 tarihine kadar güncelleme yayınlanacağı söylemiş durumda. 2017 yılı içinde pixel telefonlarına yeni güncellemelerin geleceğine ise, neredeyse garanti gözü ile bakılıyor.

Google Android Labtop

googleandroidlabtop012

      Google’ın 2017’de Android tabanlı dizüstü bilgisayarlarında değişikliğe gideceği söyleniyor. Google’ın 2017 içinde  “Andromeda” işletim sistemine sahip “Pixel 3 ” adında bir dizüstü bilgisayar da tanıtacağından bahsediliyor. Gelen haberler arasında en ilginç olanı ise; cihazın hem tablet hem de dizüstü bilgisayar olarak kullanılabiliyor olacağı söylentisi.

Microsoft Surface Pro’nun yeni sürümü

microsoftsurfaceproneweditition

      Bu yıl içinde Microsoft’tan yeni bir Surface Pro haberi duyulmadı. Yine ilk kez 2016 yılı içinde Surface Pro cihazından herhangi bir yenileme de yapılmadı. 2017’de gerek yenileme ve gerekse de yeni bir Surface Pro beklenilebilir.

Windows 10 İşletim Sistemi kullanan Sanal Gerçeklik Kulaklığı

microsoftvirtualreality022

       2017 yılı içinde Windows 10 işletim sistemine gelen yeni güncellemeler ile bu işletim sistemini kullanan herkesin, Sanal Gerçeklik kulaklığı kullanabilme şansı olacak. Dell, Asus ve Lenovo gibi şirketlerin Windows 10 uyumlu cihazları sayesinde, tam anlamı ile Sanal Gerçeklik deneyimi yaşanabilecek.

Google Akıllı Saat

androidweargoogle0221

     Google, Android Wear akıllı cihazlar için yapacağı güncellemeleri 2017’ye kadar ertelemişti. Bu ertelemenin nedenleri arasında Google’ın da kendi akıllı telefonunu tanıtacağı yönünde bilgiler bulunuyor.

       Yuvarlak ekranlı olacağı düşünülen akıllı saatin, Apple Watch pazarına ciddi bir rakip olarak gireceği düşünülüyor.

 

Cevap bırakın