2017’de kaç milyon adet giyilebilir teknoloji ürünü satışı gerçekleştirilecek?

0

Araştırma ve analiz kuruluşu IDC, küresel ölçekteki giyilebilir teknoloji ürünleri satışlarına yönelik 2017 yılı beklentilerini kamuoyuyla paylaştı. Buna göre bu yılın sonuna kadar 125 milyon 500 bin ünitelik satışa ulaşılabileceği kaydedildi. Söz konusu tahmin, 2016 yılı rakamlarına göre yüzde 20’lik büyüme anlamı taşıyor. Öte yandan 2021 tahminleri çok daha çarpıcı, söz konusu beklenti 240 milyon adet seviyesinde ve bu da 2017 tahminlerinin yaklaşık 2 katı anlamı taşıyor.

Giyilebilir teknoloji pazarının kapsamlı son derece geniş olmak beraber odak noktalar açık bir şekilde akıllı saat ve spor odaklı bileklikler. Bu cihazların gördüğü ilginin, mobil ekosistemin geneline yansımaları olduğu ve akıllı telefon satışlarında görülen artışa da etki ettiği belirtiliyor.

Geleceğe dair beklentiler arasında bu alanda görülen gelişimle birlikte kullanıcıların, dijital asistan ve daha gelişmiş yazılımlarla birlikte giyilebilir teknoloji ürünlerini hem evde hem de iş yerlerinde daha efektif şekilde tercih edebileceklerinin altı çiziliyor.

IDC analisti Jitesh Ubrani’ne göre gelişimin çok faktörlü etkileri görülecek, geliştiriciler de bu alanda destekleyici yeni uygulamalara ağırlık verecekler. Daha fazla donanım ve yazılım söz konusu olacak.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişme, analiz ve raporlara dair detayları aktarmayı sürdüreceğiz.
Takipte kalınız…

Cevap bırakın