2016’nın en çok beklenen oyunları

0

2015 yılı oyun tutkunları için bir hayli bereketli geçti diyebiliriz. Grand Theft Auto V’in PC platformuna konuk olması, The Witcher 3’ün ortalığı kasıp kavurması, Fallout 4’ün hayranları ile buluşması derken, oyun tutkunları için dolu dolu bir yılı geride bıraktık. Yeni nesil kavramının da hakkının verilmeye başlandığı 2015 yılı, hem görsel, hem de işitsel olarak bizleri tatmin etmeyi ziyadesi ile başardı.

2016 yılı ise, bir önceki yıldan çok daha bereketli geçecek gibi gözüküyor. Öyle ki, yeni nesil konsollara özel “exclusive” oyunlar, efsane serilerin devamları, yeni yapımlar derken, 2016’da da başımızı bilgisayarlarımızdan, konsollarımızdan kaldıramayacağız gibi gözüküyor. Gelin isterseniz bu yıl bizlerin en çok beklediği 6 yapımı özetle inceleyelim.

1. Uncharted 4: A Thiefs End

Uncharted serisinin oyun dünyasında sinematik aksiyonu tam manası ile aktardığını kabul etmemek sanırız mümkün değil. İlk 3 oyunu ile ağzımızın suyunu akıta akıta tadına vardığımız Uncharted serisi, 4. oyunu ile yeni neslin adeta zirvesini görecek, Nathan’ın maceraları ile bizleri kendimizden geçirecek, gözlerimizi yerinden fırlatacak ve tabii ki her güzel şey gibi son bulacak. Ama altını çizmemiz gerekiyor ki bu son, gerçekten son olacak. Uncharted serisi, ne yazık ki 4. oyunu ile tamamen bitiyor…

Uncharted 4

2. Hitman

Herhalde suikastçi denildiğinde aklımıza artık ilk olarak Assassin’s Creed’deki kahramanlarımız geliyor. Ama işin içine dalındığında, bizleri ilk defa suikastçi olarak karşılayan yapım, kuşkusuz Hitman’in kendisidir. 47 kod adı ve kel kafasındaki barkodu ile yıllarca bizleri gölgelerin içinde hedef avlatan bu muhteşem seri, oyun dünyasının en köklü ve en çok sevilen yapımlarından biri. 2016’da ise efsane kaldığı yerden devam edecek ve Ajan 47 ile maceramıza kaldığımız yerden devam edeceğiz.

Hitman

3. No Man’s Sky

Haziran ayında PC ve PlayStation 4 için raflardaki yerini alacak olan No Man’s Sky, son yıllarda popülaritesi hızla artan keşif tabanlı sandbox yapımların adeta kralı olmak için geliştiriliyor. Yapay Zeka tarafından tasarlanan sınırsız sayıdaki gezegende ve devasa uzay boşluğunda yolumuzu bulmaya çalışacağımız No Man’s Sky, 2016’nın en çok beklenen yapımlarından biri. Tabii ki karşısında Star Citizen gibi bir efsane rakip olduğunu da unutmamak gerekiyor.

No Man's Sky

4. Tom Clany’s: The Division

Ubisoft’un yeni oyunu The Division, duyurulduğu günden bu yana hem görsel olarak hem de konusu itibari ile taktiksel tps severler tarafından heyecan ile beklenen bir yapım oldu. E3’deki iddialı oynanış videoları ile MMO piyasasına sağlam bir giriş yapacak olan The Division, kesinlikle 2016’yı 2016 yapacak yapımlardan birisi. Arkadaşlarımız ile oldukça eğlenceli ve gergin anlar yaşatacağı şimdiden belli olan The Division’ın, beklentileri karşılayıp karşılayamayacağını zaman içerisinde görebileceğiz.

Division

5. Detroit: Become Human

2016’yı 2016 yapacak bir diğer yapım ise, Heavy Rain ve Beyond Two Souls gibi yapımlardan tanıdığımız ve bizlerin ağzını açık bırakacak kadar kaliteli yapımlar ortaya koymayı başaran Quantic Dream’in yeni oyunu Detroit: Become Human. Ekim ayı içerisinde Paris oyun haftası sırasında duyurulan Detroit: Become Human, muhteşem görselleri, akıl almaz hikayesi, başrolünde Kara ve tabii ki Quantic Dream’in kendine has duygusal dokunuşları ile 2016’ya damgasını vuracak yapımlardan bir diğeri olarak karşımıza çıkıyor.

Detroit

6. Quantum Break

Xbox One‘a özel olarak geliştirilen Quantum Break, oyun dünyasında bir ilk olarak kendi TV dizisi ile pararlen bir şekilde ilerleyecek. Oyun içerisinde verdiğimiz kararlara göre TV dizisi de şekillenecek olan yapım, ilk olarak 2015 yılı içerisinde gelmesi planlanıyordu. Yapılan ertelemeler ile 5 Nisan 2016’da raflardaki yerini alacak olan yapım, Xbox One sahiplerinin en çok beklediği oyunlardan biri.

Quantum Break

Cevap bırakın