Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital Kültür2016’da kaç milyon adet LG G5 satılacak?

  2016’da kaç milyon adet LG G5 satılacak?

  lg-g5

  Akıllı telefon pazarında 2016 yılının en önemli akıllı telefon modellerinden biri olan LG G5, şubat ayında İspanya’nın Barselona şehrindeki Mobil Dünya Kongresi 2016 kapsamında lanse edildi. Akıllı telefon, dünyanın her yerinden basın mensupları tarafından yoğun ilgi ile karşılanırken cihazın küresel düzeydeki potansiyeli de açıkça görüldü. Bu noktada bazı analistlerin tahminler de gündeme gelmeye başladı. İşte bunlardan birinde LG G5’in 2016’yı 10 milyon adetlik satış rakamı ile tamamlayabileceği belirtildi.

  LG G5’in etkileyici bir model olduğunu dile getiren IBB Consulting Group analisti Jefferson Wang, gerek fotoğraf gerekse müzik alanında LG G5’in beklentilere ciddi yanıtlar vereceğine inandığını söyledi. Bu noktada geliştirilen modüler tasarımın öneminin altı çiziliyor. LG’nin geliştirdiği modelle birlikte aksesuar satışlarında da hatrı sayılır seviyelerde bir ivme beklendiği kaydediliyor. LG G5’e dair beklentileri artıran bir diğer nokta ise LG V10’un başarısı….

  lg-g5

  Geçtiğimiz yılı yüzde 5,3’lük pazar payı ile en fazla satış gerçekleştiren altıncı üretici konumunda kapatan Güney Koreli şirketin, V10 lansmanından itibaren pazar payında artış görüldüğü belirtiliyor. Bu modelin devamındaki LG G5’in de ivmeyi tetiklemesinin beklendiği belirtildi. Counterpoint analisti Jeff Fieldhack ise LG’nin bu sene, reklam bütçesini geçtiğimiz yıla göre daha da artıracağı bilgisini paylaştı. LG’nin önemli isimlerinden Juno Cho da bu bilgiyi doğrulayan açıklamalarda bulunmuştu.

  Tüm bu parametreler eşliğinde LG, 2016’da 10 milyon G5 satabilecek mi? Yanıtları önümüzdeki aylarda görmeye başlayacağız. Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN