Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanım2016’da 5 milyon Occulus Rift satılabilir

  2016’da 5 milyon Occulus Rift satılabilir

  occulus-rift

  2016 yılında satışa sunulacak Occulus Rift son kullanıcı sürümünün satış tahminlerine ilişkin Credit Suisse kaynaklı yeni bir rapor yayınlandı. Analist tahminlerine göre Facebook’un sahibi olduğu sanal gerçeklik aygıtı 5 milyon ünitelik satış başarısı yakalayabilir.

  Analistler, Occulus Rift’in 350 dolar olabileceği yönündeki iddialara dayandırdıkları satış adedi tahminini ‘Facebook’un cihaz satışlarından elde edeceği gelirden ziyade yazılım gelirleri üzerinde duracağı’ beklentisi ile bir arada ele alıyorlar. Bununla birlikte bu aygıtların fiyat beklentisi ise ölçeği gitgide artan bir belirsizlik halinde…

  Rekabet yaşanacak

  Occulus Rift’in 2016 yılında rekabet edeceği başka alternatifler de söz konusu. Tüketiciler Occulus yerine diğer sanal gerçeklik gözlüklerine de yönelebilirler. Bilinirliği iyiden iyiye artan bu yeni nesil aygıtların fiyatları ise şimdilik çeşitli dedikodulara dayandırılarak veriliyor. Örneğin Occulus Rift için 2015 yılı başında 300 dolar olacağı iddiaları gelmiş, ardından bu rakamın 350 dolar olacağı yönünde otoritelerin tahminleri gündeme yansımıştı.

  occulus-rift

  Fiyatı ne olacak?

  Geçtiğimiz günlerde paylaştığımız haberde ise 350 dolar fiyat etiketi üzerindeki iddialar, Occulus Başkanı tarafından büyük oranda yalanlanmış, aygıtın daha yüksek bir fiyatla geleceğine ilişkin yeni emareler ortaya atılmıştı. En nihayetinde ise Occulus, 350, 500, 1000 dolardan daha pahalı olabilir. Hatta 1500 dolar, 3000 dolar gibi rakamlar bile zaman zaman gündeme gelebiliyor. Bu yönde izlenecek adımlar merakla bekleniyor.

  Sanal gerçeklik dünyasına dair gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  Okuma Önerisi: Minecraft Occulus versiyonu duyuruldu. Detaylar için buraya tıklayınız.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN