Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Genel2015'in hit oyunları

  2015’in hit oyunları

  Bir seneyi daha devirmek üzereyiz. 2014 yılı içinde birçok yapım, konsol ve bilgisayarlarımıza konuk oldu. Neler neler yoktu ki içlerinde? Assassin’s Creed: Unity mi istersiniz, Destiny mi, yoksa FarCry 4 mü? Kimileri beklentimizin üstünde çıkarken kimileri de büyük hayal kırıklıkları yaşamamıza sebep oldu. Yine de şöyle bir baktığımızda keyifli bir çok yapımla yılı geride bıraktık. Ancak bu sene bizi çıkan oyunlardan çok, önümüzdeki yıl çıkacak olanlar daha çok heyecanlandırdı. Elbette hepsine tek tek bakmak mümkün değil, yine de en çok beklenenlerden bazılarına kısaca göz atalım.

  Bloodborne

  25 Mart 2015’te sadece PlayStation 4 için piyasaya sürülecek olan Bloodborne, karşımıza ilk olarak “Project Beast” olarak çıktı. Yapım, Demon’s Souls ve Dark Souls serilerinin yaratıcısı Hidetaka Miyazaki tarafından From Software bünyesi altında geliştirilmekte. Bloodborne’un farklı bir oyun olsa da, Demon’s Souls serisinin ruhani devamı olduğunu belirtmemde fayda var. Oyun, Victoria döneminde yani 1837 ile 1901 yılları arasında geçmekte. Bu sebepten ötürü, oyunda sadece kılıç, mızrak, kalkan gibi Orta Çağ silahlarının yerine gelişen sanayiden ötürü, ateşli silahları da kullanabilir hale geleceğiz. Hatta öyle ki, Bloodborne’da karakterimiz tek eline kılıç alırken, öteki eline pompalı tüfek alabilecek.

  bloodborne_large_art-1152x720

  Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

  Şüphesiz Hideo Kojima’nın oyun dünyasına en büyük armağanı MGS serisidir. Metal Gear Solid V: The Phantom Pain‘in 2015 yılında çıkıyor olması bile 2014’ten daha iyi bir yılın bizi beklediğinin göstergesi. Oyun dünyasının en büyük fenomenlerin biri olan Metal Gear serisinin yeni nesil sürümü pek çok yenilik ile birlikte gelecek. Açık dünya temalı biçimde karşımıza çıkacak olan yeni yapım, kullanılan ekipmanlar ve yeni oyun tarzı ile de seride keskin bir dönüş yapma eğiliminde.

  mgs

  The Witcher 3: Wild Hunt

  CD Project Red’in çılgın projesi The Witcher 3, “yeni nesil RYO” olarak tanımlanıyor. Oyun PC’nin yanı sıra yeni nesil konsollar için hazırlanıyor ve 2015’in Mayıs ayında yayınlanacak. Ana karakterimiz iki oyundur tanıdığımız Geralt of Rivia. Hafızası yerine geri gelmiş ve başkaları adına savaşmaktan bıkmıştır. Sakalını da iyice uzatan Geralt artık gizemleri çözüp yaratıkları bertaraf ediyor.

  w3

  Batman: Arkham Knight

  Batman: Arkham serisinin ilk oyunu 2008’de piyasadaki yerini almıştı. Serinin ilk oyunu Arkham Asylum’da Joker’in Arkham’ın kontrolünü ele geçirmesini engelliyorduk. Ardından 2010 senesinde Batman: Arkham City piyasadaki yerini aldı. Arkham City’nin konusu Arkham Asylum’dan sonraki olayları ele alıyordu. Serinin şu an piyasadaki son oyunu Arkham Origins ile de önceki oyunların geçmişine gidiyorduk. Bruce Wayne’nin Batman oluşunu ve böylece Arkham Asylum’a kadar olan bitenleri öğrendik. Sıra serinin son oyunu Arkham Knight’ta. Tüm hikaye bu oyun ile son bulacak.

  batman-arkham-knight-header3-664x374

  The Order: 1886

  PlayStation 4’ün çıkış oyunlarından biri olması gereken The Order: 1886’yla biraz gecikmeli olarak 2015 yılı içinde buluşacağız. Yapımcılar mükemmeliyetçi olduğu için konsol ile birlikte satışa sunamadı. Ancak bu kötü bir yapım olduğu değil, kesinlikle tam tersini ifade ediyor. Geçtiğimiz günlerde oyuniçi videosu çıkan yapımı test etme şansına sahip oldum. Açık konuşmak gerekirse önümüzdeki yılın öne önemli yapımları içinde ilk sırada yer alacağına eminim. Oyun alternatif bir 1886 Londra şehrinde geçiyor. Bir grup şövalyemiz var ve şehri koruyorlar.

  The-Order-1886-p4

  Uncharted 4: A Thief’s End

  Naughty Dog’un her zaman çalıştığı konsolun sınırlarına ulaşmayı hedefliyorlar. Yapımda henüz belli olan iki karakter var. Bunlardan ilki önceki versiyonunda Nathan Drake, diğer ise Victor Sullivan olacak. Naughty Dog’un başarılı geçmişini gördükten sonra Uncharted 4: A Thief’s End için heyecanlanmamak elde değil.

  uc4

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN