20 TB kapasite sunan Western Digital My Book Duo duyuruldu

0

Önde gelen teknoloji şirketlerinden Western Digital (WD), 20 TB’ye kadar kapasiteye sahip harici depolama sistemi My Book Duo modelini duyurdu. 4, 6, 8, 12, 16 ve 20 TB kapasiteli olmak üzere 6 farklı versiyonla gelen, RAID depolama sisteminin saniyede 360 MB veri aktarım hızıyla geliyor olması dikkat çeken detayları arasında yer aldı. Ayrıca modelin 256 bit AES donanım şifresi özelliği sunduğu kaydedildi.

USB 2.0 ve USB 3.0’ın yanı sıra USB Tip-C desteğine de sahip olan ürün, akıllı telefon senkronizasyonu ve hatta şarjına da imkan tanıyor. Diğer birçok WD modelinde olduğu gibi Windows sistemleri için NTFS olarak biçimlendirilmiş şekilde satışa sunulan My Book Duo, Mac’lerde kullanılmak üzere yeniden biçimlendirilebiliyor.

Teknoloji şirketinin sözcüsü, ürünle ilgili yaptığı açıklamada, profesyoneller için fotoğraf ve video depolama ihtiyacının arttığını, bu nedenle 20 TB’lik bir ürün sunduklarını kaydetti ve My Book Duo’nun küçük işletmeler için de uygun olduğunu sözlerine ekledi.

Western Digital’in ürettiği en yüksek kapasiteli harici diski olan WD My Book Duo’nun fiyatları da ABD pazarı için açıklanmış durumda. Buna göre 20 TB modelinde belirlenen fiyat etiketi 849,99 dolar.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın