20 megapiksel ön kameralı akıllı telefon duyuruldu

0

ekran-resmi-2016-11-15-23-45-04

Sosyal medyanın tetiklediği, hatta gelişimine doğrudan etki ettiği önemli bir alan da mobil cihazların ön kameraları. Selfie akımının her ne kadar düşüş eğilimi sergilediği söylense de halen milyonları peşinden sürüklediği de aşikar. Instagram, Facebook gibi sosyal ağlarda gerçekleştirilen sayısız paylaşımın arkasında ise akıllı telefonların ön kamerası var. Üreticilerin kayıtsız kalamadığı bu durum, beraberinde daha iyi ön kameraları getiriyor. İşte bu konuya ilişkin en yeni haber Brezilya’dan geldi…

Ülkenin önde gelen akıllı telefon markalarından biri olan Vivo, duyurduğu yeni akıllı telefon modeli V5’teki ön kamerayla ses getirmeyi başardı. Cihazda 20 megapiksel çözünürlükte fotoğraf çekimini mümkün kılan bir ön kameranın kullanıldığı kaydedildi. Bu son derece iddialı değerin arkasındaki üretici ise Sony…

Vivo V5 modeli, Sony IMX376 adlı yüksek kaliteli kamera sensörü ile geliyor. Bu sensör, Vivo V5’i şimdiye kadar ki en iyi ön kameraya sahip cihazlardan biri konumuna taşıyor.

1/2.78 inçlik kamera sensörü, f/2.0 diyafram açıklığı ile düşük ışıklı ortamlarda da daha net fotoğraf sonuçları vaat ediyor.

Vivo, selfie konusunu önemseyen markalar arasında. Şirketin daha önce tanıttığı X7 modelinde de 16 MP gibi gayet yüksek kaliteli bir ön kamera kullanılmıştı.

Öte yandan cihazın arka kamerasının ise 13 MP olduğu görülüyor. Bununla birlikte kameranın optic görüntü sabitleme teknolojisine sahip olma gibi önemli bir artısı var. Ayrıca 1080p video kaydı gerçekleştirilebiliyor.

Modelde 5.5 inç ekran, parmak izi okuyucusu, 32 GB dahili depolama kapasitesi, 4 GB RAM ve Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi öne çıkan diğer özellikler.

Cevap bırakın