2 Samsung modeli daha, One UI 4 güncellemesini aldı!

0

Yeni yıla yaklaşırken üreticiler, Android 12 güncellemesinin dağıtımında vitesi arttırdı. Xiaomi, MIUI 13 arayüzüyle birlikte daha fazla modeli testlere dahil ederken, Samsung ise bu güncellemeyi One UI 4 ile birlikte kararlı olarak sunmaya başladı.

Koreli üretici kısa süre önce sevilen iki modeli için daha One UI 4 güncellemesini kullanıma sundu. Android 12’yi temel alan bu sürüm, kararlı olarak artık Galaxy Fold ve Note 10 serisi içinde kullanılabilir.

Galaxy Fold ve Galaxy Note 10 serisi, kararlı Android 12 güncellemesini aldı

Samsung’un ilk katlanabilir telefonu Galaxy Fold, Android 12’yi temel alan bu güncellemeye Fransa’da kavuştu. Aralık 2021 güvenlik yamasını da beraberinde getiren bu güncelleme, F900FXXU6GUL9 yapı numarasını temel alıyor.

Güncellemeyi alan diğer modellerden Galaxy Note 10 ve Note 10 Plus 4G, yeni sürümü ilk olarak İsviçre’de almaya başladı. Note 10 4G ailesi için güncelleme N97xFXXU7GULD yapı numarasıyla gelirken, 5G modeller için ise bu N976BXXU7GULD yapı numarasıyla geliyor.

Söz konusu güncelleme, muhtemelen Galaxy Note 10 ailesi içinde son büyük güncelleme olacaktır.

One UI 4 ile neler geliyor?

Samsung’un yeni arayüzü One UI 4.0, yenilenmiş bir arayüz deneyimini kullanıcılara getiriyor. Güvenlik ve gizlilik tarafında da derinlemesine yükseltmeye sahip olan bu arayüz, Android 12’nin renkli tasarımını da kullanıcılara sunuyor.

Kullanıcılar artık Android 12’deki renklendirmeleri kendi telefonlarında da kullanabilecek. Ayrıca mikrofon ve kamera erişiminin de getirildiğini belirtmekte  fayda var.

 

Cevap bırakın