Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital Kültürİddia: 2. nesil Apple Watch Haziran 2016'da gelecek

  İddia: 2. nesil Apple Watch Haziran 2016’da gelecek

  Akıllı saat serisi Apple Watch, 2014 yılının Eylül ayında duyurulmuş, satışlarına ise sonraki yılın Nisan ayında az sayıda ülkede başlanmıştı. Ciddi bir ilgi ile karşılanan cihaz, Apple’ın akıllı saatler için yapılandırılmış işletim sistemi, Apple Watch uyumlu mobil uygulamalar ve kişileştirilme konusundaki geniş çerçevesi ile dikkat çekmişti. Teknoloji dünyasında gündemde yeni yeni görülmeye başlanan konu ise sonraki Apple Watch’ın ne zaman tanıtılacağı ve satışlarına ne zaman başlanacağı yönünde. İşte bu yönde ilk haberler geliyor; tüketici elektroniği şirketi Apple’ın 2016 planlamasında giyilebilir teknoloji ürününün tanıtımı için belirlenen tarih hakkında ilk güçlü emare açığa çıktı…

  apple-watch

  Buna göre Apple, ikinci nesil Apple Watch satışlarına 2016 yılı Haziran ayından itibaren başlayabilir. Daha önce 2016 yılı ikinci çeyreğinde satışlarına başlanabileceği yönündeki iddiaları da doğrulayan bu yeni detay, önde gelen bir Apple tedarikçisinin başkanı olan Barry Lam tarafından yapılan açıklamalara dayandırılıyor. Bam, ayrıca Apple Watch 2 adlı modelin daha gelişmiş donanım ve yazılımla potansiyel kullanıcıların karşısına çıkmasını beklediğini de belirtiyor. Elbette ‘Haziran’ ayını içeren açıklaması çok daha yoğun şekilde dikkat çekmiş durumda.

  1444812263_Apple_Watch2Beklentiler Apple Watch için geçtiğimiz süreçte yaşanan tedarik sorunlarının 2016’da yaşanmaması. Bu nedenle şirket, Haziran ayında daha koordine bir şekilde tedarik çalışmalarına başlayabilir gibi görünüyor. Bununla birlikte Apple Watch’ın 2. Nesli için iddia edilen dönemin (Haziran 2016) hala hiçbir resmi açıklama ile doğrulanmadığını belirtmek gerekiyor. Ayrıca akıllı saat serisine ilgi boyutunun da azalmaya devam ettiği düşünüldüğünde Apple Watch 2’nin daha erken dönemlerde tanıtılabileceği yönünde beklentilerin de gündeme yansıdığı biliniyor.

  Apple Watch Media Markt‘tan alınır! Tıklayın

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN