16 Nisan’da yayınlanacak Cyberpunk 2077 sistem gereksinimleri ortaya çıktı

0

Oyunun geçtiği dönem, isminden de anlaşılabileceği üzere siberpunk bir dünya olacak. İnternetin ve teknolojinin hâkim olduğu bu dönemde, gelişmiş teknolojiye sahip araçlar ve cihazlar da bulunacak.

Oyunun başrolünde “V” isminde, para kazanmak için karanlık işler yapan bir paralı asker bulunuyor. Oyuna başlarken karşımıza gelen karakter ekranında V’yi dilediğimiz gibi özelleştirebileceğiz. Buradaki en önemli detaylardan birisi yapılan tercihlerin oyun hikâyesini ve gidişatını değiştirebilecek olması. Karakter yaratırken saç, dövme gibi seçeneklerin yanı sıra güç, teknoloji, refleks gibi özellikleri de ayarlayabileceğiz.

Cyberpunk 2077’de dövüş odaklı Solo sınıfı, ekipman kullanımına yatkın Techie sınıfı ve hacker’lık temalı Netrunner sınıfı olmak üzere toplam üç sınıf olacak ve karakterimizi yaratırken sabit bir sınıf seçmek zorunda kalmayacağız. Oyunu oynarken yapacağımız işler, karakterimizin bu üç sınıf arasında bir şekil almasını sağlayacak. Yani çok yönlü bir karaktere sahip olabileceğiz.

Cyberpunk 2077 hakkında en çok merak edilen konuların başında, PS4 ve Xbox One için de geliştirilen oyunun PC sistem gereksinimleri geliyor. Oyunun sistem gereksinimleri henüz belli olmasa da E3 fuarındaki görüntülerin nasıl bir sistemde çalıştırıldığı açıklandı. Oyun tanıtımındaki o sistem, şu bileşenlerden oluşuyor:

  • Intel Core i7-8700K 3.70Ghz işlemci
  • Skill Ripjaws V 2x16GB 3000Mhz CL15 bellek
  • ASUS ROG Strix Z370-I Gaming anakart
  • NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti ekran kartı
  • Samsung 960 PRO 512GB M.2 PCIe sabit disk
  • Corsair SF600 600W güç kaynağı

Cyberpunk 2077, 16 Nisan 2020 tarihinde oyuncularla buluşacak.

Cevap bırakın