16 inç MacBook Pro tanıtıldı

0

16 inç MacBook Pro, halihazırdaki en güçlü özelliklere sahip dizüstü bilgisayar olarak öne çıkıyor…

Apple tarafından “Dünya’nın en iyi dizüstü bilgisayarı” olarak duyurulan 16 inçlik yeni MacBook Pro, Radeon Pro 5000M serisi ekran kartı, 8 TB’ye kadar yükseltilebilen SSD, 64 GB’ye kadar RAM seçenekleri gibi oldukça dikkat çekici özellikler barındırıyor.

Uzun zamandır Apple’ın 16 inç ekranlı yeni macbook modelleri çıkaracağı dedikoduları ortalıkta dolaşmaktaydı… Nihayet bu tarih geldi ve Apple beklenildiği üzere 16 inç ekranlı yeni MacBook modelini “en güçlü dizüstü bilgisayar” olarak duyurdu.

Yeni Macbook Pro özellikleri ve fiyatı ile dikkat çekiyor. Yeni macbook pro modelinin en dikkat çekici özelliği ekran olarak göze çarpıyor. 16 inçlik ekran 3072×1920 piksel çözünürlüğe ve 226ppi değerlerine sahip. Ayrıca P3 renk gamını destekliyor.

Donanım tarafında yine oldukça güçlü bir işlemci karşımıza çıkıyor. Intel’in yeni nesil 6 ve 8 çekirdekli işlemcileri bulunduran modelde performans önceki nesillere göre iki katına kadar çıkabiliyor.

Ayrıca modelde AMD Radeon Pro 5000M serisi ekran kartı yer alıyor. Bu kart 8GB’ye kadar grafik belleği sunmakta.

Yeni Macbook Pro modelini öncekilerden ayıran önemli bir diğer özelliği ise 64 GB’a kadar DDR4 belleği desteklemesi. Bu özellikleriyle 16 inç MacBook Pro şu an en güçlü özelliklere sahip dizüstü bilgisayar olarak öne çıkıyor.

 

Cevap bırakın