16 inç MacBook Pro özellikleri netleşiyor

0

Apple, bir süredir en yeni MacBook Pro modeli üzerindeki çalışmalarını sürdürüyor. Merakla beklenen laptop modeli hakkındaki yeni bilgiler de sık sık karşımıza çıkıyor. Son olarak, 16 inç MacBook özellikleri ile ilgili önemli bilgiler sızdırıldı.

16 inç MacBook Pro özellikleri

16 inç MacBook Pro özellikleri arasında dikkat çeken en önemli detaylardan biri boyutları. Yeni laptop 16 inçlik ekran büyüklüğüne sahip olsa da 15 inç MacBook ile aynı boyutlarla karşımıza çıkacak. TFT LCD panel ile gelmesi beklenen laptop modelinin ekran çözünürlüğü ise tahminlere göre 3072 ×1829p olacak.

Önemli yeniliklerden bir diğeri de klavye tarafında karşımıza çıkıyor. Önceki MacBook modellerinde kullanılan ButterFly klavye tasarımının bazı sorunlarının olması, yeni nesil laptop modelindeki klavye tasarımının farklı olacağına işaret ediyor.

Donanım tarafına baktığımızda ise tahminler Intel’in 9. nesil Coffee Lake-H tabanlı işlemcilerini işaret ediyor. 4 çekirdekli işlemci versiyonuna ayrıca 8 çekirdekli alternatifler de eklenecek. Tabii ki laptop modelinde bulunan işlemciler doğrudan fiyata etki edecek.

Eski MacBook Pro modellerinde kutudan 87W USB-C şarj adaptörü çıkıyordu. Yenisinde ise tahminler  96W USB-C şarj adaptörünün bulunacağı yönünde. Boyut olarak ise iki adaptörün de aynı olması bekleniyor.

Eğer her şey tahmin edildiği gibi ilerlerse en yeni MacBook Pro modeli bu ay sonunda tanıtılacak. Tanıtımda AirPods 3 ve 3 arka kameralı iPad modellerini de görebiliriz.

Cevap bırakın