16 inç MacBook Pro hoparlör sorunu yazılım güncellemesi ile giderilecek

0

Apple imzalı 16 inç MacBook Pro modelinde bulunan hoparlör sorununun yayınlanacak yazılım güncellemesi ile giderileceği kaydedildi.

Apple imzası MacBook Pro’lar, 16 inçlik yeni üyesini aileye dahil etmişti. Bu modelin geçtiğimiz birkaç senenin problemlerini gidereceği vadediliyordu, fakat tam aksine, kendisi de çeşitli hatalarla karşımıza çıktı.

Apple’ın önceki sorunlarını çözdüğü bilinen model 16 inç MacBook Pro, bir takım hatalarla beraber geldi. Bu sorunlardan yakın dönemde en fazla şikayet edileni, oynatmanın durmasıyla birlikte duyulan ve “pıt” olarak tanımlanan ses. Bu ses hakkında Apple’ın verdiği bilgiye bakılırsa, problem donanımsal değil ve bu nedenle tamir veya değişime gerek yok.

Kullanıcıların ifadesine göre, herhangi bir oynatmanın ardından gelen pıt sesinin varlığını, Apple da kabul etti ve MacRumors’un elde ettiği belgede bu durumun teknik servisler ile paylaşıldığı bildirildi. Cihazların hiçbir değişim veya tamir işleminden geçmesi gerekmiyor ve bu sorun, yazılım güncellemesi ile birlikte kısa sürede giderilecek.

Apple belgesinde temas edilen Final Cut Pro X, QuickTime Player, Logic Pro X, Movies Music, ve benzeri uygulamalarla beraber kullanıcıların ses oynatılan bütün uygulamalarda da bu problemle karşı karşıya oldukları öğrenildi. Ayrıca bunların içinde SoundCloud, YouTube, Chrome ve Safari de bulunuyor.

Apple’ın bu konuda net bir bilgi vermemesiyle birlikte sorunun ne zaman giderileceği noktasında da henüz bir açıklama yok.

Cevap bırakın