16 inç Macbook Pro için müjdeli haber geldi

0

Donanım ve yenilenen klavyesi ile dikkat çeken 16 inç Macbook Pro modeli, kısa süre önce hoparlör sorunu ile gündeme geldi. Kullanıcıların şikayette bulunduğu sorun ile ilgili Apple cephesinden bir açıklama yapıldı.

16 inç Macbook Pro hoparlör sorunu çözülecek

Meraklı bekleyişin geçen ay son bulduğu 16 inç Macbook Pro modeli tanıtıldı. Tanıtılmasından kısa süre geçmesinin ardından kullanıcılar bir hoparlör sorunundan bahsetmeye başladı.

Apple destek forumunda ve Reddit’te kullanıcılar, yüksek sesle müzik dinlerken ya da video izlerken pencere kapatılınca ortaya çıkan patlama sesinden şikayet etmeye başladı. Hoparlörün birden kapanıp açıldığı durumlarda da aynı sesin çıktığı belirtildi.

Kullanıcılardan gelen bu bildirimlerin ardından Apple da harekete geçti ve yetkili servis sağlayıcılarına bir not gönderdi. Şirket notta, bu sorun ile gelen cihazların değiştirilmemesi gerektiğinin altını çizdi.

Söz konusu sorun her ne kadar donanımsal gibi görünse de aslında yazılımla çözülecek.

Patlama sesinin çalma durduğunda ortaya çıktığının tespit edildiğini açıklayan Apple, araştırmaların sürdüğünün altını çizdi. Yapılan araştırmaların ardından bir güncelleme yayınlayacak olan şirket, sorunu çözeceğini düşünüyor.

Şimdilik beklenen güncellemenin ne zaman geleceği belli değil. Ancak, yakın zamanda şirketin yeni bir duyuru yapması bekleniyor.

Cevap bırakın