Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımSelfie Tutkunları İçin Tasarlandı: HTC Desire Eye

  Selfie Tutkunları İçin Tasarlandı: HTC Desire Eye

  HTC, bugünlerde oldukça popüler olan Selfie çekimleri için HTC Desire Eye ürününü geliştirdi. 13 MP’lik ön kameraya sahip olan HTC Desire Eye inceleme altında.

  Selfie akımına en güzel cevabı HTC, Desire Eye ile verdi. Desire serisinin en yeni üyesi olan Desire Eye hem arka hem de ön kamerası aynı özellikte olması ile ilgi çekiyor. Her iki kamera 13 MP’lik sensorlarla donatılmış. Ön kamera 22 mm’lik f/2.2 değerinde geniş açı lensi ile grup Selfie’leri rahatlıkla çekiyor. Arka kamera f/2.0 değerinde ve 28 mm’lik lensi ile kendisini farklılaştırıyor.

  Hem ön hem de arka tarafta çiftli LED flash yer alıyor. Bunun anlamı loş ve karanlık ortamlarda oldukça kaliteli fotoğraflar çekebilmesi.

  htc

  HTC Desire Eye, otomatik mod’da oldukça kaliteli fotoğraflar çekebiliyor. Ama esas gücünü HDR modunda gösteriyor. Dış çekimlerde çok detaylı ve renk doğruluğu yüksek fotoğraflar çekebiliyor.

  Bunlar esasında oldukça önemli özellikler. Hele ki 13 MP’lik ön kamera. Piyasada birçok üretici Selife tutkunları için çeşitli ürünler üretiyor. Ama hiçbiri HTC Desire Eye gibi, ön kamerayı bu kadar güçlü özelliklerle üretmiyor.

  HTC, bu ürünü oldukça kaliteli fotoğraflar çekebilen bir akıllı telefon olarak konumlandırıyor. Dolaysıyla bu ürün ile birlikte gelen zengin yazılım desteği de unutulmamış. Örneğin App Eye Experience uygulaması sayesinde, kameraya gülümsediğinizde otomatik selfie çekebildiği gibi, rastgele video ve fotoğraf çekimi, Selfie esnasında arka planını silen Crop Me, iki farklı yüz resmini birleştiren Face Fusion ve Video sohbet kontrolü ve çeşitli filtreler uygulayabileceğiniz Photo Booth özellikleri ile beraberinde geliyor.

  htc3

  Unutmadan söyleyelim. Her iki kamera Full HD (1920×1080) video kaydı yapabiliyor. Desire Eye ne yazık ki 4K video çekemiyor.

  Teknik Özellikler

  Tabi Desire Eye’in tek özelliği 13 MP’lik ön kamerası değil. Donanım birleşenlerine baktığımızda da bu ürüne oldukça önem verildiği hemen anlaşılıyor.

  5.2 inç büyüklüğünde FullHD ekranı (617 Candela değeri ile) oldukça keskin ve parlak. 2.3 GHz dört çekirdekli Snapdragon 801 işlemcisi ve 2 GByte belleği, Desire Eye’in üst segmente oynadığını çok iyi gösteriyor.   Öyle ki Desire Eye ile oyun oynamak oldukça zevkli. Yüksek performansı sayesinde GTA San Andreas oyununu hiçbir takılma yaşanmadan oynayabildik. 16 GByte kapasitenin sadece 9 Gbyte’ını kullanabiliyorsunuz. Daha fazla bir kapasiteye ihtiyaç duyan kullanıcılar Micro SD kart yardımıyla 128 Gbyte kapasite eklenilebiliyor. Bununla birlikte 2400 mAh’lik batarya tüm gün boyunca kesintisiz bir iletişim sağlıyor ve 2.5 saat’de doluyor.

  htc-desire-eye

  Ergonomisi

  HTC, Desire Eye’ın ergonomisine oldukça büyük önem verdiği hemen belli oluyor. Desire Eye, metal terine Polycarbonat olmasına karşın ele çok iyi oturuyor. Unibody tasarım, işçilik ve kullanılan malzeme oldukça kaliteli. Bununla birlikte toza ve suya karşı dayanıklı olan IP67 sertifikasına sahip. Bu ürün ile su altında Selfie çekebiliyorsunuz.

  Arka kapak açılmıyor ve doğal olarak da pil değiştirilemiyor. Üründe beğendiğimiz bir özellik Nano SIM ve MicroSD yuvalarını, herhangi bir sivri cizim yerine tırnaklarınızla açabilmeniz. Desire Eye da kullanılan Stereo hoparlör çok daha iyi olabilirdi. Ayrıca müzik oynatıcısının kalitesi de ortalamanın üstünü geçemiyor. Buna karşın telefon görüşmeleri oldukça güçlü ve net.

  htc2

  Sonuç

  HTC Desire Eye, Selfie tutkunları için tasarlanan birçok üründen daha başarılı olduğunu söylemeliyiz. Üründe kullanılan zengin ve kaliteli donanım birleşenleri hiçbir rakipte yok. Her iki tarafta bulunan çiftli LED flash, Selfie tutkunlarının en çok aradıkları ve en çok sevecekleri bir özellik olacağını düşünüyoruz. Bununla birlikte geniş yazılım içeriği de bu ürünü çok farklı kılıyor. Kısaca oldukça kaliteli ve Selfie özelliği güçlü olan bir akıllı telefon arayan kişiler listelerine mutlaka HTC Desire Eye’yi eklemelerini tavsiye ediyoruz.

  HTC ailesi hakkında daha detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN