Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknoloji13 MP ön kameralı Asus ZenFone Selfie tanıtıldı

  13 MP ön kameralı Asus ZenFone Selfie tanıtıldı

  ZenFone-Selfie_1_678x452-01Akıllı telefonların ön kamerası kullanılarak portre ya da birkaç kişinin kadrajda yer aldığı fotoğrafların çekilmesi şeklinde tanımlanabilen selfie, aralıksız yükselen bir trend. Sosyal medya ağlarında yoğun şekilde paylaşılan selfie fotoğrafları, aynı zamanda teknoloji şirketleri için de daha iyi ön kameraların geliştirilmesinin önünü açıyor.

  Bu noktada daha önce 1-2 megapiksel gibi çözünürlüklere sahip akıllı telefon ön kameralarının 5, 8 hatta 13 megapiksel mertebesine ulaştıkları görülüyor. Bu gelişimin ulaştığı oldukça yüksek noktalar da var…

  Tayvan menşeili teknoloji şirketi Asus, selfie odaklı yeni akıllı telefon modelini duyurdu. Asus ZenFone Selfie adıyla gelen Android işletim sistemli cihaz, 13 megapiksellik ön kamerası ile dikkat çekerken yenilikçi özelliklere de sahip olduğu görüldü…

  Asus-ZenFone-Selfie-2015_1Lazer otofokusa sahip üründe oldukça geniş açılı bir lens kullanılıyor. Bu sayede ön kamera ile daha geniş bir alan kadraja dahil edilebiliyor. Öte yandan ZenFone Selfie’nin diyafram açıklığının da düşük ışıklı ortamlarda daha iyi fotoğrafların önünü açacağı belirtiliyor.

  Şirketin son dönemdeki iddialı modellerinden biri olan ZenFone Selfie, Gorilla Glass 4 kaplı 5.5 inç ekrana sahip. Ayrıca Intel işlemcileri teknolojisinin çekirdeğinde barındırıyor. Ek olarak cihazın arka kamerası da 13 megapiksel çözünürlükte. Android 5.0 Lollipop ve Zen UI arayüzü de diğer öne çıkan özellikleri arasında.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN