10 saniyede dişleri fırçalayan Y-Brush #CES2019

0

Fransa merkezli FasTeesH, 10 saniyede dişleri fırçalayan Y-Brush’ı, CES 2019 kapsamında görücüye çıkardı. İşte detaylar…

Dişleri fırçalamak için geleneksel yöntemin hala son derece revaçta olduğu günümüzde, konuyu çok daha inovatif şekillerde ele alan şirketler de var. İşte bunlardan biri olan Fransa merkezli FasTeesH, 10 saniyede dişleri fırçalayan Y-Brush ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

CES 2019 kapsamında lanse edilen Y-Brush, ağızdaki tüm dişleri yalnızca 10 saniyede temizliyor. Normal bir diş fırçası yerine sporcu ağızlığına benzeyen tasarımıyla bu ilginç teknolojik ürün, her bir dişe 45 derecelik açıyla temas eden naylon kıllardan oluşuyor; küçük bir motor vasıtasıyla hareket eden bu yapı, diş hijyeninin kısa sürede tamamlanmasını esas alıyor.

4 farklı boyutta geliyor…

Dört farklı boyda üretilen Y-Brush’ın üç farklı titreşim ayarı bulunuyor, diş macunuyla kullanılması gerekiyor ve motorun açılmasıyla birlikte kullanıcısının da çiğneme hareketi yapmasıyla işlem tamamlanıyor. Bu arada alt ve üst çene dişleri için ayrı ayrı temizlik sağlanıyor, bu nedenle çıkarılıp ters tarafa takılması lazım.

Halihazırda testleri ve klinik incelemeleri sürmekte olan ürünün kutu içeriğinde sap, fırça, şarj istasyonu, kap ve diş macunu aplikatörü bulunuyor. Belirlenen ABD fiyatı 125 dolar ve ön siparişleri ülke sınırları dahilinde alınmaya başlandı. ‘Bu fırsat kaçmaz’ diyenlerin sayısı merakla bekleniyor…

Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın