10 saat boyunca sadece oturduğu yayını 233 bin kişi izledi

0

overwatch

Yılın en önemli oyunlarından Overwatch’un baş tasarımcısı Jeff Kaplan, ilginç bir Twitch yayınına imza attı. İşte detaylar…

Son yılların milyonları peşinden sürükleyen video oyunlarından Overwatch’un baş tasarımcısı Jeff Kaplan, oldukça farklı bir Twitch yayınıyla kamuoyunda ses getirdi. Ünlü tasarımcı, Twitch’te açtığı yayında, bir koltuğa oturarak beklemeye başladı. İzleyenlerin neler oluyor bakışları altında saatler geçmeye başlamıştı…

Tam 9 saat 54 dakika 46 saniye boyunca kameranın karşısına sadece oturan Kaplan, böylelikle örneğine az rastlanır bir yayına da imza atmış oldu. Toplamda 233 bin kişinin izlediği yayın, en popüler olduğu anda ise aynı anda 40 bin kişi tarafından izlendi.

Yayın sırasında telefonu da çalan Kaplan, “Üzgünüm, şu anda konuşamam. Şu anda bir planımı hayata geçiriyorum. Plana göre 10 saat boyunca ateş önünde oturmam gerek. Şu an anlatamam.” Diyerek telefonu kapattı.

Video, arka plandaki şömine sesi ve genel itibarıyla huzurlu bir ortamda gerçekleşmesiyle mi bu kadar ilgi gördü, yoksa Kaplan konuşmasa bile milyonları kendisini izlettirecek kadar ünlü mü bilinmez ama oyun dünyasında yılın ilgi çekici olaylarından biri daha böylelikle sona ermiş oldu.

Haberin devamında ilgili yayına dair YouTube’da paylaşılan birkaç dakikalık özeti görebilirsiniz. İyi seyirler…

Cevap bırakın