10 GB RAM’li telefon iddiası!

0

10 GB RAM’li telefon olur mu demeyin!

4 GB RAM’e sahip notebook’ları anımsıyor musunuz? Aslında hala 4 GB RAM’e sahip bir bilgisayar kullanıyor olabilirsiniz, ancak mobil teknoloji dünyasında işler hayli değişmiş durumda. 4 GB RAM’e sahip akıllı telefonlardan 6 GB’ye geçişin yavaş yavaş kendini hissettirmesi, 8 GB RAM’li ‘oyun telefonlarının’ ortaya çıkışı derken sırada 10 GB var gibi görünüyor.

Çin merkezli mobil cihaz üreticisi Oppo’nun 10 GB RAM’li bir model üzerinde çalıştığı iddia ediliyor.

Oppo R15 ve R15 Pro modellerini geçtiğimiz aylarda lanse eden şirketin, Oppo R17 model ismine sahip yeni akıllı telefonunda donanımın sınırlarını bir hayli zorlayacağı kaydediliyor. Şimdilik bütün bunlar birer iddia olsa da kaynakların güvenilir olması gözleri 10 GB’lik Oppo R17’ye doğru yöneltiyor.

Çin’de ortaya çıkan bir görsele dayandırılan gelişme, Oppo’nun 10 GB’lik bir model sunmaya hazırlandığına işaret ederken, diğer teknik detaylar hakkında herhangi bir ipucu bulunmuyor. Bununla birlikte 10 GB’nin altında RAM’e sahip seçeneklerin de sunulması bekleniyor. Özetle 6 veya 8 GB RAM’li Oppo R17’ler de gündemde.

Neden 10 GB?

Peki neden 10 GB? Elbette mobil oyunlar için. Bu olağanüstü donanım argümanı ile 8 GB ile ulaşılan üstün oyun deneyiminin sonraki aşamalarına merhaba denilebilir. Akıllardaki soru ise bu denli yüksek donanıma sahip bir telefonun ne kadar kompakt olabileceği noktasında birleşebilir. Kalın ve ağır bir Oppo R17 söz konusu olabilir özetle.

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın