10 cihaza 4.5G bağlantısını paylaşabiliyor : MiFi M7200

0

Güncel akıllı telefonlar ile 4.5G teknolojisinden faydalanabiliyoruz. Ancak yüksek hızda internet, telefonumuzun pil ömrünü kısa sürede önemli ölçüde düşürebiliyor. İşte bu gibi durumları da göz önüne alarak TP-Link MiFi M7200 ’e merhaba diyebilirsiniz.  

 Gittiğiniz her yere hızlı internetinizi götürmek ister misiniz? Gerek özel yaşantımız gerekse de iş yaşantımızda internetin oldukça büyük bir yeri var. Hal böyle olunca “hızlı bağlantı” unsuru da olmazsa olmazlarımız arasında yerini alıyor. TP-link Mifi M7200 adlı ürün ile  4.5G bağlantınızı saatlerce yanınızda taşıyabilir, aynı anda 10 cihazla paylaşabilir ve “Şarjım hemen biter mi” korkusunu geride bırakmanız mümkün.

Çakıl talını andıran tasarım

M7200, akıllı telefonunuzdan daha küçük, bir araba anahtarını veya bir çakıl taşını andırır görünümde. Yanlardan kıvrımlı bir tasarımı var ve ön alt kısmında yalnızca güç tuşu yer alıyor. Üst tarafta da bağlantı sinyalini ve pil durumunu gösteren led logolar mevcut. Plastik malzemenin kullanıldığı ve arka kapağının açılabildiği ürünü cebinizde ya da çantanızda rahatlıkla taşıyabiliyorsunuz.

microUSB kablo ile şarj edilebilen üründe çıkarılabilir 2000mAh pil yer alıyor. Tp-Link, bir şarj adaptörü ile ürünü şarj etmenin daha iyi olacağını belirtiyor ama ne yazık ki kutudan adaptör çıkmıyor. Öte yandan, sim kart yuvası için herhangi bir dönüştürücü gelmiyor. Yani adaptöre ayrıca para vermek zorunda kalabiliyorsunuz.

Kolay kuulum

Cihazın arka kapağını açtıktan sonra sim kartınızı yerleştirip, pili takmanız gerekiyor. Bu esnada cihazın üstündeki ve beraberinde gelen standart wi-fi şifresini de bir kenara not etmenizde fayda var. Bunu yaptığınızda ürünün üstündeki  güç tuşuna basarak kurulumu için hazır hale getirebiliyorsunuz.

İsterseniz Android ya da iOS işletim sistemli akıllı telefonunuz için tpMiFi uygulamasını ücretsiz olarak indirebilir, isterseniz de tplinkmifi.com adresi üzerinden ayarlamalarınızı yapabilirsiniz. Default kullanıcı adı olarak da “admin” yazmalısınız. Ne yazık ki uygulamada Türkçe dil desteği mevcut değil.

Performans

M7200, başta da belirttiğimiz gibi yüksek hızda bağlantınızı sürekli yanınızda taşımanıza imkan taşıyan minik ve kullanışlı bir ürün. Aynı anda 10 farklı cihaza bağlantı imkanı sunarak deyim yerindeyse mobil bir internet kafe oluşturabilir ve online mobil oyunları oynayabilirsiniz. Tabii burada yalnızca akıllı telefon ve tabletlerden söz etmiyoruz, isterseniz dizüstü sistemlerinizi de bu ağa dahil edebilirsiniz. Dolaysıyla 4.5G’de 150Mbps indirme hızını sunan bu ürün, IEEE 802.11b/g/n kablosuz standardını destekliyor. Daha doğrusu 300Mbps kablosuz bağlantı hızında cihazlara verileri paylaşabiliyor.

Tek şarj ile yaklaşık 8 saatlik bir bağlantı ömrü sunan M7200, kullanımda olmadığı 10 dakikalık süreçte otomatik olarak kapanıyor ve böylece güç tasarrufu yapıyor. Tabii güç tasarrufundan hangi cihazların bağlı olacağına, yasaklı cihazlardan mesaj alıp vermeye kadar pek çok işlemi tpMiFi uygulamasıyla gerçekleştirebiliyorsunuz.

  Son sözler

Tp-Link MiFi M7200, gerek minimal yapısı, gerek kullanışlı uygulaması, gerekse de hızlı bağlantı sunarken bunu uzun bir pil ömrüyle desteklemesi sayesinde tercih edilebilir bir ürün olmuş. Eğer günün hemen her dakikasında internet sizin için çok önemliyse, M7200’e şans verebilirsiniz. Ürün, ülkemizde 460 TL’den başlayan fiyatlara satın alınabiliyor.

TP-Link  ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

Cevap bırakın