10.2 inç ekranlı iPad 7, Ekim’de gelebilir

0

Yeni iPad 7 modeli ekran büyüklüğü açısından önceki versiyonlarına göre epey farklı olacak…

Apple yeni nesil iPad 7’yi Ekim ayında piyasaya çıkarmaya hazırlandığı ve yeni cihazın 10.2 inç ekrana sahip olacağı belirtiliyor.

Tedarik zinciri kaynaklı bilgilere göre yeni iPad 7 modeli önceki versiyonda 9.7 inçlik ekrana sahip olurken yeni modelde ekran boyutu arttırılacak.

Bir süredir yeni iPad modellerinde değişiklikler yapması beklenen Apple’ın yapacağı değişikliği birden fazla kamera olacağı iddia edilmişti. Yeni bilgilere göre yeni iPad 7’nin ekran boyutunun de değiştirileceği belirtiliyor.

Ekranı büyüyor…

Apple 7. nesil iPad modelinde ekran boyutunu arttırırken cihazın çerçevesinde de bazı değişiklikler yapması bekleniyor. Ekranı 9.7 inç’ten 10.2 inç’e yükseltilecek olan yeni modelde ekran gövde oranını yükseltmek için sağ ve sol çerçevelerde değişiklik yapılacak. Bu sayede yeni modelin ekran büyüklüğü açısından önceki versiyonlarına göre epey farklılaşmış olacağı belirtiliyor.

Üçlü kamera iddiası…

Yansıyan diğer haberlere göre de yeni iPad Pro modelinin önceki versiyonlardaki tasarım ve ekran yapısını koruyacağı ama kamera açısından farklılaşacağı belirtiliyor. Yeni iPad Pro modelinin arka tarafında üçlü kamera paketi kullanılacağı belirtiliyor. Haklarında bilgiler gelmeye devam eden tüm yeni iPad modelleri Apple tarafından Ekim ayında piyasaya çıkartılacak.

Cevap bırakın