Zoom, 900 milyondan fazla indirildi! Yeni rekor

0

Salgın sürecinin en büyük kazanan isimlerinden biri olan Zoom, her yeni açıklanan raporda yeni bir rekor elde ediyor. En son 900 milyondan fazla indirmeye ulaşan Zoom, 2021 en çok indirilen uygulamalar arasındaki yerini koruyor. 2020 yılının en büyük sükse yaratan uygulaması 2021 yılında ivmesini sürdürüyor.

Zoom, en çok indirilen uygulamalar arasında yerini aldı

SensorTower tarafından yayımlanan yeni rakamlara göre 2021 yılının ikinci yarısında küresel anlamda en çok indirilen 10 uygulamadan biri olarak kaldı. Zoom, masaüstü cihazlara ek olarak Android ve iOS kullanıcılarının da oldukça yoğun kullandığı bir uygulama.

en çok indirilen uygulamalar

Alternatif onlarca uygulama çıkmasına rağmen Zoom, 2021 yılında 110 milyon ve 93 milyon olmak üzere her ay indirilme sayısını artırıyor. İstatistiklere göre Zoom’un en yoğun kullanıldığı ülke Hindistan oldu. Özellikle Asya bölgesinde popüler olan uygulama sonrasında ABD’de en çok tercih ediliyor.

Asya’da Facebook, TikTok ve Instagram ardından Zoom geliyor. Evden çalışma sistemini yavaştan kaldıran şirketlerden kaynaklı olarak Zoom’a olan ilgi biraz olsun düşüşe geçmiş durumdaydı. ABD’de bile ikinci çeyrekte küresel olarak en çok indirilen 10 uygulamadan biri olmaya devam etmesi oldukça önemli.

Cevap bırakın