YouTube reklam gösterimlerinde değişime gitmeye hazırlanıyor

0

Henüz test aşamasında olan yeni reklam stratejisine sahip Youtube videoları yakın zaman içerisinde kullanıma sunulacak. İşte detaylar…

Youtube ardışık şekilde yayınlanan reklamların hızlı bir şekilde geçildiğini farkına varmış durumda ve bu pek de kullanıcı dostu olmayan deneyimi değiştirmeye hazırlanıyor. Youtube içerisinde bir video izlerken araya giren reklamlar izleyicilere önemli derecede tepki çekmeye başladı.

Özellikle uzun videolarda neredeyse her 5 dakikada bir reklam yayınlanıyor ve bu da kullanıcıların videoyu izlemekten vazgeçmesine neden oluyor. Youtube da durumun farkına varmış olacak ki geçilebilen reklamlar üzerinde bazı testler uygulamaya başladığı söyleniyor.

Henüz test aşamasında olan yeni reklam gösterimleri Youtube videoların yakın zaman içerisinde hayatımıza girecek gibi duruyor. Youtube kullanıcılarına geçilebilen reklamlar sunmaya hazırlanırken konuya ilgili açıklama yapılan bir blog yazısında çalışmanın henüz test aşamasında olduğu belirtildi. Bu testlerin ise ilk olarak masaüstü bilgisayarlarda kullanıcılara sunulacağı, daha sonra ise mobil cihazlar ve TV yayınında gerçekleştirileceği ifade edildi.

Dikkat çekici açıklama…

Youtube reklamları ile ilgili yaptığı önemli bir açıklamada ise videonun başlangıcında izleyenlerin video sırasında ortalama yüzde 40 daha az reklam ile karşı karşıya kalacağını söyledi. Ayrıca bu konuda bir takım araştırmalarda bulunan popüler video platformu, yeni uygulama ile reklam veren firmalara erişimin yüzde 8 – 11 oranlarında artış göstereceğini belirtti.

Bu şekilde firmaların reklamlarına erişimin artması yanında kullanıcıların da daha az oranda rahatsız edilecek olması önemli bir değişimin sinyalleri olarak algılandı.

Cevap bırakın