YouTube Mini oynatıcı artık masaüstünde

0

YouTube, kullanıcı dostu yeni bir özellikle daha gündemde. İşte detaylar…

Dünyanın en çok kullanılan video platformu olan YouTube, kullanıcılarına daha iyi hizmet vermek adına mobil uygulamasından sonra artık masaüstünde de mini oynatıcıyı deneyimleme imkanı sunuyor.

Son zamanlarda telefon kullanımı yaygınlaşmış olsa da videolarını bilgisayarda izlemek isteyenler için de büyük kolaylıklar sağlamaya devam ediliyor. YouTube’un Mini oynatıcısını artık web sayfasında kullanmak mümkün.

Uzun süredir telefonlardaki uygulamasında mini oynatıcı ile video severlerin işini rahatlatan Youtube, bilgisayarda da mini oynatıcıyı kişilerin isteklerine bağlı olarak kullanma imkanı sunuyor. Mini oynatıcı aktif hale getirildikten sonra videoyu kapatmadan sayfada gezinmeye devam edilebilecek. Bu özellik ile videoyu sağ alt köşede izlemeye devam edilecek.

Videoyu sayfada kapatmak isterseniz video üzerindeki ‘X’ işaretine tıklayarak veya klavyenizde ESC tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Aynı zamanda videolarınız arasındaki geçiş, oynatıcı üzerinden kontrol edilebilecek.

Mini oynatıcı nasıl kullanılır?

Tarayıcı üzerinden aktif hale getirmek için, açmış olduğunuz videonun sağ alt köşesinde bulunan ayarlar ile sinema modu ikonlarının arasında bulunan mini oynatıcı ikonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Siz diğer videolara göz atarken seçmiş olduğunuz videonuzu sağ alt köşede izlemeye devam edebileceksiniz.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın