YouTube kullanıcı sayısı ile şaşırttı

0

YouTube, aylık 2 milyar aktif kullanıcıya ulaştı. Bu rakam, geçen yıla göre yüzde 11 büyüme anlamına geliyor. İşte detaylar…

Video izleme ve yayınlama platformu YouTube’un ulaştığı kullanıcı sayısı, izlenme rakamları ve bir dizi merak edilen detayı açıklandı. Yayın platformunun 50 yaşındaki CEO’su Susan Diane Wojcicki tarafından kamuoyuyla paylaşılan rakamların genelinde, önceki dönemlere göre kaydedilen artış dikkat çekti.

Buna göre YouTube, aylık 2 milyar aktif kullanıcıya ulaşmış durumda. Buradaki ‘aylık aktif kullanıcı’ tanımı, platformun bir ay içerisinde en az bir kez ziyaret edilmesi durumuna işaret ediyor. Özetle YouTube, 2 milyar kullanıcı tarafından ayda en az bir kere ziyaret edilmiş.

Bu rakam, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 11’lik artış anlamına geliyor, YouTube’un 2018’deki aylık aktif kullanıcı sayısı 1 milyar 800 milyon seviyesindeydi.
YouTube kullanıcı sayısı önemli ölçüde arttı…

Öte yandan YouTube’un TV üzerinden izlenme rakamları da açıklandı. YouTube CEO’sunun bildirdiğine göre platform, aylık 250 milyon saate varan süre boyunca TV’den izlendi. Söz konusu rakam, yine geçtiğimiz senenin aynı dönemine göre artışa işaret ediyor.

TV üzerinden izlenme rakamları da açıklandı…

YouTube’un TV üzerinden izlenme rakamı, geçtiğimiz yıl 180 milyon saat seviyesindeydi ve bu da ilgili segmentte yüzde 39 gibi son derece çarpıcı bir büyüme görüldüğünü gösteriyor.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın