Yeni iPhone ne zaman tanıtılacak?

0

Bu yılın en çok beklenen telefonların başında yeni iPhone geliyor. Özellikle de iPhone X Plus beklentisi çok büyük. Peki, yeni iPhone ne zaman tanıtılacak? İddialara göre bir erteleme gündemde.

Yeni iPhone ne zaman tanıtılacak?

Eylül ayı ve Ekim aynın ilk dönemleri, iPhone tutkunları için çok önemli bir dönem. Her yıl, bu zaman aralığında yeni iPhone modeli resmi olarak tanıtılıyor. Bu yıl ise, bu durumda bir erteleme söz konusu.

Bu gecikmenin sebebi ise, Apple’ın 2018 model iPhone modelinde kullanmayı planladığı A12 işlemcisi. Geçtiğimiz dönemlerde, işlemci üreticisi TSMC’nin tesislerine yapılan saldırı sonrasında güvenlik açıkları konusunda büyük bir tedirginlik yaşandı.

Yapılan siber saldırı ile Apple A12 işlemcisinin bazı açıklara meydan vereceği konusunda teoriler üretildi. Apple ise, bu riske girmemek adına, üretim ve test sürecinin biraz daha uzamasına göz yummak durumunda. TSMC, bu tip saldırılara daha önce uğramıştı fakat ilk defa üretim bantları bu tip bir saldırının ana hedefi oldu  ve bu üretim bantlarının ne kadar etkilendiği henüz bilinmiyor. Bu gelişmeler nedeniyle, Apple’ın 2018 model iPhone  modellerinin henüz netleşmeyen bir tarihe ertelenmesi bekleniyor.

Cevap bırakın