Google Haritalar için yeni bir dönem başlıyor

0

Ücretsiz ve çevrim içi bir altyapı sunan Google Haritalar, konum sağlama konusunda milyonlarca kullanıcının yardımına koşuyor. Ana görevini yerine getirmekte hiçbir sıkıntı çekmeyen uygulama, sosyalleşme açısından bazı yeniliklere ihtiyaç duyuyordu. Arama motoru devi, bu eksikliği fark etti ve gereken adımı attı.

Google Haritalar güncellemesi

Google Haritalar güncellemesi kullanıcıları özgürleştirdi

Şimdiye kadar konum sağlama servisinin kullanımı ile alakalı kullanıcılara pek de hareket alanı tanımayan Google, artık kullanıcılara kendini ifade etme özgürlüğünü tanıyacak. Kullanıcının profil fotoğrafı, kullanıcının adı, kullanıcının katkıları ve kullanıcının değerlendirmeleri olarak adlandırılan bölümlere değişiklikler geliyor.

Google Haritalar yazılımının mobil versiyonu için geçerli olan bu değişiklikler, bireylerin kendi profilini düzenlemesine izin verecek. Bu sayede profil fotoğrafı, biyografi ve puan cetveli üzerinde tam kontrole sahip olmak isteyenlerin yüzü gülecek.

Google Haritalar

Ayrıca “Katkılarınız” bölümünün altına “Profiliniz” seçeneğini ekleyen Google, böylece bu uygulamayı kullananların profil konusunda kolay bir şekilde değişiklik yapabilmesinin önünü açtı. Zira artık bir kişi çok rahat bir şekilde kendi profilini buradan bulabilir ve kendi profilinin üzerinde değişiklikler yapabilir.

Biyografi konusunda önemli bir yenilik getiren Google, kullanıcıların sosyalleşmesini de istiyor. Bundan böyle bir kullanıcı, kendi profiline biyografi ekleyebilecek ve diğer kişilerin bu biyografiyi görüp görmediğini kontrol edebilecek.

Google Haritalar

Profil fotoğrafını ve herkese görünen adını değiştirebilen kişiler, isterlerse anonim olarak da vakit geçirebilecekler. Son olarak içerik katkısı meselesine de el atan Google, kullanıcıları burada da özgür bıraktı. Yeni özellik, uygulamaya sağlanan katkıların gizlenmesine olanak tanıyacak.

Gizlenen katkılar sadece ilgili kişinin profilinde gizlenecek ancak gizlenen katkı ana sayfa aracılığı ile bulunabilecek. Yeni profil yönetimi sistemi, önümüzdeki günlerde gelecek. En güncel Google Haritalar güncellemesi adına yapılan çalışmaları nasıl buluyorsunuz?

Cevap bırakın