Xiaomi Mi Mix 4 özellikleri sızdırıldı!

0

Xiaomi, Mi Mix serisi ile birlikte üst düzey performansı kullanıcılarına sunmakta. Serinin yeni nesil modeli Mi Mix 4’ün, bu senenin üçüncü çeyreğinde satışa sunulması bekleniyor. Tanıtımına hala uzun bir süre bulunsa da Xiaomi Mi Mix 4 özellikleri geçtiğimiz saatlerde sızdırıldı.

Xiaomi Mi Mix 4 özellikleri sızdırıldı!

Geçtiğimiz saatlerde Twitter üzerinden paylaşılan görsel, Xiaomi Mi Mix 4 modeline ait teknik detayları da ortaya çıkarmış olabilir. Sızdırılan görseldeki tabloya baktığımızda yeni modelin, oldukça iddialı teknik özellikler ile satışa sunulacağını söyleyebiliriz.

Xiaomi Mi Mix 4 özellikleri

Temel donanım kısmından başlarsak Mi Mix 4, gücünü Snapdragon 855 işlemciden alacak. Bu işlemci 16 GB RAM ile desteklenirken, depolama tarafında ise 1 TB gibi büyük bir kapasite bulunuyor. Bununla birlikte model ekran tarafında da oldukça iddialı. 120Hz yenileme hızına sahip 2K AMOLED ekran barındıracak Mi Mix 4, HDR10+ desteğine de sahip olacak.

4,500 mAh batarya ile geleceği söylenen model, aynı zamanda hızlı şarj konusunda da oldukça iddialı. Kablosuz olarak 50W şarj desteğine sahipken, kablolu olarak 100W şarj desteğine sahip olacak. Bu sayede çok kısa sürelerde şarjı doldurmanın mümkün olacağını söyleyebiliriz.

Kamera tarafında ise 64 MP ana kameraya sahip olan modelin, şu an için kaç kamera barındıracağı bilinmiyor. Ancak tabloda görüldüğü kadarıyla DxOMark skoru 115 olan Mix 4’ün, bu alanda rakiplerini terleteceğini söyleyebiliriz.

Tüm bu özelliklerin şu an için iddia niteliğindeki bir sızıntı olduğunu hatırlatalım. Ancak Mi Mix serisinin döneminin en iyi teknik özelliklerini barındırdığını düşünürsek, sızıntının dikkate alınabileceğini söyleyebiliriz.

Cevap bırakın