Windows 10 ön izleme sürümü yenilikleri ile dikkat çekiyor

0

windows-10

Microsoft, geçtiğimiz yıl sunduğu final versiyonu ile kullanıcılarına yepyeni bir Windows deneyimi vaat etmişti. Kısa süre içinde 100-200 milyon gibi kullanıcı sayılarını geride bırakan Windows 10’a ilişkin geliştirme çalışmaları ise geride kalan süre boyunca devam etti. Sonraki güncelleme de beta hali ile kullanıma sunuldu ve özetle bu noktada devam eden sürecin yeni halkası durumunda.

Yeni Windows 10 ön izleme sürümünün final versiyonu kullanıcıları ile yaz ayları içerisinde buluşacak. Peki Windows 10 cihaz sahiplerini ne gibi yenilikler bekliyor? İşte bu konuya ilişkin işaretler açık…

Güncellemede öne çıkan özellik Windows Ink. Uyumlu Windows cihazlar üzerinden not alınmasını ve çizim gerçekleştirilmesini sağlayacak özellik, sınırlı bir kesim tarafından kullanılabilecek. Whiteboard ve Screen Sketching gibi araçlar da yine Windows Ink ile beraber öne çıkacak.

Başlat menüsündeki Tüm Uygulamalar, ayrılan farklı sütünler sayesinde daha erişebilir hal alıyor. Hareket Merkezi’nde görsel değişiklikler, Microsoft Cortana ve yine Görev Çubuğu da güncellemeden olumlu yönde etkileniyor. Görev Çubuğu’nda artık takvime girilmiş bilgiler de görülebilecek.

Söz konusu güncelleme, yukarıdaki detayların yanı sıra işlevsel bir dizi artı ve performans odaklı geliştirmeler eşliğinde önümüzdeki yazdan itibaren (muhtemelen Temmuz) tüm Windows 10 PC ve cihazlara indirilebilir olacak.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın