WhatsApp Web’teki ‘eski mesajlara erişim’ sorunu!

0

WhatsApp bildiğiniz üzere yakın bir zaman içinde çoklu cihaz desteğini güncelledi. Bu sayede kullanıcılar daha fazla cihazdan telefona ihtiyaç duymadan giriş yapabiliyor ancak yeni keşfedilen bir sorun özellikle grup mesajlarını etkiliyor. Bildirildiği kadarıyla grup sohbetlerinde kullanıcıların bazıları ve grup yöneticileri eski mesajlarına telefonlarının dışındaki cihazlardan erişemiyor. WhatsApp Web tarafında yaşanan bu sorunun çözümü ne?

Güvenlik önlemlerini ön plana çıkartmasıyla bilinen WhatsApp, herkesin kullanımına sunduğu özelliğinde gerek uçtan uca şifreleme gerekse diğer yöntemlerden kaynaklı olarak sorun yaşanmasına neden olmuş gibi duruyor.

WhatsApp Web eski mesajlara erişim sorunu için çözüm: Masaüstü versiyonu indirin!

Bildirildiğine göre WhatsApp kullanıcıların doğrudan telefonlarını kullanmadıkları sürece gruplardaki eski mesajları görmesini engelliyor. Bu sayede güvenlik tarafından da ödün vermemiş oluyor. Whatsapp’ın şu ana kadar sunduğu en iyi özelliği olarak kabul edilen bu çoklu cihaz hizmeti kısa süre içinde bu tarz bir pürüzle anıldığı için eleştiriliyor.

WhatsApp Web

Eski mesajlara başka cihazlardan girildiğinde ulaşılamıyorsa bu WhatsApp Web’i tamamen anlamsız kılıyor. Pek çok kişi dosya aktarımı, notlar ve benzeri pek çok işi için WhatsApp Web kullanıyor. Bunun ilk etapta bir hata olduğu düşünülse de öyle olmadığı açıkça görülüyor. Digital Information World ekibi bu sorunu WhatsApp’a sorduklarında çözüm olarak WhatsApp Web’i kullanmak yerine Windows bilgisayarda WhatsApp’ın masaüstü versiyonun kullanılması gerektiği söylendi.

WhatsApp çoklu cihaz desteği hakkında her şey

Cevap bırakın