Vivo Y21 :Hızlı şarj destekli 5000mAh pil

0

Vivo Y21, güzel tasarım detaylarına ve güçlü bir pile sahip. Eğer yeni bir Android telefon almak istiyor ve çok da para vermek istemiyorsanız, bu telefonu da göz önünde bulundurabilirsiniz.

Deneyimlediğimiz metalik mavi renkli Vivo Y21’nin arka yüzeyi, farklı ışık açılarında değişen renk tonlarıyla güzel detaylar ortaya çıkarıyor. Arka yüzeye baktıkça sonsuz bir gökyüzü hissine kapılmanız oldukça normal. Plastik malzemenin tercih edildiği ve yanlardan yumuşatılmış hatları bulunan telefon, tek elde kullanıma uygun yapıda. 8mm kalınlıktaki cihaz, 182 gram ağırlıkta. Pek çok rakibine kıyasla daha ince ve hafif olduğunu söyleyebiliriz.

Vivo Y21

Tabii telefonu daha temiz ve sağlam kullanabilmek için koruyucu şeffaf kılıftan da yararlanmalısınız. Neyse ki kutudan bu da çıkıyor. Ürünün sağ yan tarafındaki fiziksel güç tuşu, aynı zamanda parmak izi okuyucu sensör olarak görev alıyor ve iyi sonuçlar veriyor.

Telefonun alt kısmında USB Type-C bağlantısının olması, güncellik ve kolay kullanım için önemli. Aynı zamanda 3.5mm kulaklık girişine yer verilmesi de hâlâ kablolu kulaklık tercih eden kullanıcılar için sevindirici bir detay.

Vivo Y21

6.51 inç Ekran

Vivo Y21’in sahip olduğu LCD ekran, HD+ çözünürlük sunuyor ve görüntüleme oranı da 20:9. Özellikle iç mekân kullanımlarında iyi performans sunuyor. Uzun süreli deneyimlerde de gözlerinizin zarar görmemesi için göz konforu modunu aktifleştirebilirsiniz. Ekran, dokunuşlara verdiği cevaplar ve sunduğu yumuşak kullanım hissiyle de beğenimizi kazandı.

Vivo Y21

Helio P35

Vivo Y21, yonga seti olarak Helio P35 yongasını kullanıyor. Bunun yanında 4GB RAM ve 64GB dahili depolama faktörleri de var. Vivo, güç gerektiren oyun ve uygulamaların performanslı çalışabilmesi için 1GB sanal RAM faktörünü de devreye alabiliyor. Ayrıca, 1TB değere kadar microSD desteği mevcut. Bu, fotoğraflardan videolara, ses dosyalarınızdan oyunlara kadar oldukça geniş bir depolama alanına sahip olabileceğinizi gösteriyor.

Android 11 işletim sistemi ve firmanın kendi arayüzüyle gelen telefon, genel olarak kolay kullanım sunuyor ve performansta sorunlar yaşamıyorsunuz. Oyun performansı nasıl diye soracak olursanız, bu telefonda Call of Duty Mobile gibi iyi grafiklere sahip bir oyunu, sorunsuz deneyimleyebildik. Ciddi bir performans düşüşü ve uzun süreli kullanımda ciddi bir ısınma düzeyiyle karşılaşmadık.

Vivo Y21

Yapay zekâ destekli ikili kamera sistem

13 MP çözünürlüklü ikili kamera çözümü, özellikle iyi ışıklı ortamlarda güzel fotoğraflar çekebilmenize imkân sunuyor. Arka plandaki flu hale getirebileceğiniz portreler çekebilir ya da 4cm mesafeden makro fotoğraflar çekebilirsiniz. Video tarafında da 1080p 30FPS çekim seçeneği mevcut.

Ürünün ön tarafında ise, selfie’ler ve görüntülü görüşmeler için 8MP kamera var. Tabii ki güzellik modu, portre modu ve çeşitli filtrelere de yer verilmiş.

Vivo Y21

Hızlı şarj destekli pil

Tam 5000mAh değerdeki pil, 18w hızlı şarj desteğine sahip. Böylece ürünü, yarım saatte yaklaşık %35 seviyesinde şarj edebilirsiniz. Telefon, tek şarj ile normal kullanımda 2 günü geride bırakmanıza yardımcı oluyor.

Vivo ürün ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

Cevap bırakın